Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Karol89 » 18 lut 2023, o 19:43

A czy mogłabym prosić do Pana kontakt mail?
Będę bardzo wdzięczna.
Karol89
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 13:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Paracouls » 22 maja 2024, o 14:28

Mariusz M napisał(a):Minęło trochę czasu. Instalacja LPG sprawdzana i niby jest wszystko ok. z nią. Wymieniona była pompa benzyny, czujnik temperatury. Świece co roku wymieniane. Rozrząd wymieniony. Nie dawno wymieniłem czujnik wałka rozrządu. Problem jednak nadal pozostaje. W najbliższych dniach będę wymieniał elastyczny łącznik tłumika, raczej mało prawdopodobne, żeby to mogło mieć jakiś wpływ na to, jednak już stracił swoją szczelność, wiec i tak muszę go wymienić

Byłem tez u elektryka, doradził mi żebym pojechał z tym kłopotem do dobrego elektronika samochodowego. Powiedział, że kłopot z odpalaniem za pierwszym razem możne być winą kluczyka samochodowego. (posiadam tylko jeden, zapasowy) Lub innym zabezpieczeniem elektroniczym. (usunięto link)
Dam znać po wizycie, czy jakis efekt to przyniesie

Cześć! Rozumiem, że problemy z odpalaniem auta mogą być bardzo frustrujące. Skoro instalacja LPG oraz wiele innych elementów zostało już sprawdzonych i wymienionych, to rzeczywiście warto skonsultować się z dobrym elektronikiem samochodowym. Problemy z kluczykiem samochodowym lub innymi zabezpieczeniami elektronicznymi mogą być trudne do zdiagnozowania, ale zdarza się, że to one są źródłem problemów.

Dobrze, że zamierzasz to sprawdzić. W międzyczasie, jeśli to możliwe, spróbuj zdobyć drugi kluczyk zapasowy – czasami problemy z odpalaniem mogą wynikać z uszkodzonego transpondera w kluczyku. Elektronik samochodowy powinien być w stanie dokładnie zdiagnozować problem i doradzić, co dalej.

Daj znać po wizycie, czy udało się rozwiązać problem. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie!
Paracouls
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 maja 2024, o 14:18
Silnik: 1.6T Z16LET

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości

stat4u