Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Mariusz M » 23 sty 2021, o 15:21

Od jakiegoś czau mam kłopot z oplem astra H 1.6 115 km. silnik Z16XER
Problem dotyczy odpalania. Samochód jeździ, tak jak powinien, żadnych kłopotów po uruchomieniu silnika, pracuje równo. Jednak czasem pojawia się problem, ze samochód nie zapala za pierwszym razem, kręci tak jak powinno, jednak nie zapala, dopiero przy drugiej próbie odpala już zawsze. Problem pojawia się nagle, nie ma znaczenia czy samochód stał prze noc, czy został na chwile zgaszony przy sklepie, czy jest nagrzany czy zimny, temperatura na zewnątrz, tez nie ma znaczenia.
Po prostu np. 5 razy odpali bez problemu, a za szóstym kręci, ale nie odpali, dopiero przy drugiej próbie. Mechanicy mówią, z może czujnik paska rozrządu, może pompa paliwa do wymiany, ale nikt nie jest pewny.
Może ktoś z was miał podobny problem.
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.
Mariusz M
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2021, o 14:54
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Mariusz M » 6 kwi 2021, o 18:18

Z tego co udało mi się do tej pory dowiedzieć, może to być wina czujnika wałka rozrządu.
Czy ktoś miał możne jakieś kłopot już z tym czujnikiem i możne jakieś podobne objawy?
Mariusz M
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2021, o 14:54
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez mafistofeles » 6 maja 2021, o 16:54

Ja tak mam błąd P0014. Czasami nie odpala raz na pare dni , a tak normalnie chodzi juz jak zagada. Cos z ZFR pewnie , czujnik wałka , elektorzawory zapchane , lub koła zmiennych faz do wymiany
mafistofeles
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 maja 2021, o 13:11
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez dukas29 » 27 maja 2021, o 11:54

mafistofeles napisał(a):Ja tak mam błąd P0014. Czasami nie odpala raz na pare dni , a tak normalnie chodzi juz jak zagada. Cos z ZFR pewnie , czujnik wałka , elektorzawory zapchane , lub koła zmiennych faz do wymiany



Mam ten sam problem, ale od 2 tygodni nie zapaliła mi się żadna kontrolka, czekam na nią w najbardziej nieodpowiednim momencie.
Spin million sloty online https://gry-hazardowe-x.pl/spin-million/
dukas29
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 maja 2021, o 11:48
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Mariusz M » 25 lip 2021, o 17:21

Jak do tej pory nadal nie udało się ustalić przyczyny problemu.
Jednak po tych wszystkich próbach odnalezienia przyczyny. Zacząłem się zastanawiać nad rozrusznikiem. Zastawiam się czy rozrusznik możne się tak czasem zawieszać, że odpala czasem dopiero za drugim razem.
Miał ktoś jakieś problemy z rozrusznikiem, które mogły by choć trochę mi pomóc w opinie, zanim zdecyduje się na wymianę rozrusznika. Nie chciał bym wymienić kolejnej rzeczy, która nie przyniesie żadnego efektu.
Mariusz M
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2021, o 14:54
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez marcinzorg » 23 lis 2021, o 16:46

Hej.
U mnie też wyskoczył błąd P0014. Ktoś rozwiązał ten problem????
marcinzorg
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 17:08
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Mariusz M » 1 maja 2022, o 12:53

Minęło trochę czasu. Instalacja LPG sprawdzana i niby jest wszystko ok. z nią. Wymieniona była pompa benzyny, czujnik temperatury. Świece co roku wymieniane. Rozrząd wymieniony. Nie dawno wymieniłem czujnik wałka rozrządu. Problem jednak nadal pozostaje. W najbliższych dniach będę wymieniał elastyczny łącznik tłumika, raczej mało prawdopodobne, żeby to mogło mieć jakiś wpływ na to, jednak już stracił swoją szczelność, wiec i tak muszę go wymienić

Byłem tez u elektryka, doradził mi żebym pojechał z tym kłopotem do dobrego elektronika samochodowego. Powiedział, że kłopot z odpalaniem za pierwszym razem możne być winą kluczyka samochodowego. (posiadam tylko jeden, zapasowy) Lub innym zabezpieczeniem elektroniczym.

Dam znać po wizycie, czy jakis efekt to przyniesie
Mariusz M
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2021, o 14:54
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Karol89 » 11 gru 2022, o 13:49

Witam Pana serdecznie mam
taki sam problem ale z Zafirą b
Benzyna 1.6.
Czy udało się Panu ustalić usterkę?
Karol89
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 13:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Mariusz M » 11 lut 2023, o 14:06

Chwilowo dałem sobie z tym spokój. Wiosną mam zamiar znów sie tym zająć.
Ale dowiedziałem się, że może byc to tez Elektromagnes Rozrusznika. Czasem może się zaciąć i może tez tak się dziać. Bedę to tez sprawdzał, jeżeli uda mi sie znaleść przyczynę to napeweno napisze to tutaj.
Mariusz M
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2021, o 14:54
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czasem wystepuje problem z odpaleniem za pierwszym razem

Postprzez Karol89 » 13 lut 2023, o 07:54

Witam dziękuję bardzo za odpowiedź.
A czy wymieniał Pan też może immobilizer?
Karol89
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 13:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u