Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Proble z odpalaniem!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Proble z odpalaniem!

Postprzez marcinsi15 » 17 sie 2013, o 14:21

Witam mam taki problem z moją Astrą że od niedawna ciężko pali czasami trzeba przytrzymać kluczy włączony aż 3-4 razy przeskoczy zapłon,oraz wygląda na to że obroty nierówno chodzą.Świece wymieniłem i nadal nic się nie zmieniło.Może ma ktoś jakiś pomysł na ten problem?Oraz podczas opalania gdy trzymam wciśnięty pedały gazu to odpala bez problemu ale gdy puszcze nie mogę odpalić.
marcinsi15
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sie 2013, o 14:16
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Proble z odpalaniem!

Postprzez camel1989 » 23 sie 2013, o 09:51

Wprawdzie nie mam jeszcze doświadczenia z Oplami, ale słabe odpalanie samochodu w moim poprzednim samochodzie to wina słabych cewek zapłonowych. Problem tkwi w Nissanie Almera, który został w rodzinie. Słabe cewki zapłonowe nie dają odpowiedniej iskry i trochę trzeba pokręcić, żeby zapalił. Zastanów się czy przypadkiem w Twoim aucie nie ma takiego problemu. Daj cewki a tester do mechanika, niech oceni ich stan. Można to wyeliminować zakupem kompletu nowych cewek, ale to koszt około 800-1000zł w zależności od marki - jak już kupować, to lepsze :)
camel1989
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 09:47
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości

stat4u