Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra gasnie przy wysokich obrotach

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra gasnie przy wysokich obrotach

Postprzez qarlito94 » 17 cze 2020, o 19:24

Witam wszystkich mam problem... Na początku gdy turbo się zalaczalo to samochod szarpal zazwyczaj działo się tak na wyższysz biegach jeśli od 1 ostro się jechało to też było ale bardzo bardzo znikome, wymieniem świece i problem ustal już nie szarpal wcale, ale dziś przy ostrej jeździe samochód nagle zgasł i nie chciał odpalić musiał odstac kilka minut i odpalil normalnie, ale już po tym jak ponownie odpaliła to zgasla też ma obrotach jalowych... Auto nie puszcza dymu, ma bardzo dużo mocy, silnik równo pracuje. Proszę o pomoc bo zachodzie w głowę ock podjadę kody błędów jakie wyskakują przy tzw "pedalowaniu"
24302 24304 124358 010006 pozdrawiam
qarlito94
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 cze 2020, o 19:12
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Astra gasnie przy wysokich obrotach

Postprzez FredFlintstone » 29 cze 2020, o 10:05

Podepnę się bo mam podobny problem w moim Z16 XEP. W momencie przekroczenia 100km/h po jakichś dziesięciu minutach równej jazdy silnik zaczyna kaszleć, a potem gaśnie i zapomnij żeby go odpalić. Można próbować po półgodzinie. Co ciekawie jak jadę poniżej stówy to coś takiego się nie powtarza. Dodam jeszcze, że do tego dochodzi inna kwestia. Smród z wywietrzników. Silnik zaczyna się krztusić, a z wentylacji zalatuje mokrą ścierką - paskudztwo! Sprawdzałęm chłodnicę - wszystko okej. Nawet wyminiłęm płyn na świeży. Nie pomogło. Mam krztuszący się i śmierdzący samochód jak chcę nieco szybciej jeździć.
Czy ktoś może pomóc koledze powyżej i mi?



------------------------------------
Dziękuję za pomoc w remoncie chłopaki - wywóz gruzu Warszawa!
FredFlintstone
 

Re: Astra gasnie przy wysokich obrotach

Postprzez qarlito94 » 29 cze 2020, o 10:18

Chyba nikt nie pomoże... Ja będę wymienial pompke paliwa zobaczyny bo to może być też przez to
qarlito94
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 cze 2020, o 19:12
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u