Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Przeplywomierz jakie wartosci

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 22 paź 2019, o 15:36

Przeplywka wymieniona i...
Na wolnych 2.7g/h i napiecie 0.6-0.75V. Podczas testu na drodze przy 5000rmp przeplyw 92g/s i napiecie 4.2V. Co najwazniejsze wczesniej podczas przyspieszania caly czas bylo ubogo i korekty po 12. Teraz na pelnym bucie korekty na 0 i BOGATO a sondy wykrywaja max :D Lekkie odjecie nogi z gazu i wszystko ladnie spada a sondy pracuja w pelnym zakresie. Cos mi sie wydaje ze tak to wlasnie powinno wygladac (oby nie zapeszyc) 8-)
Dodam jeszcze ze testy robione na Pb i LPG. Za kazdym razem identycznie
Ps.
Przeanalizowalem logi i przy tych samych RMP (2500) i pelnym obciazeniu na starej napiecie nie przekraczalo 2V i przeplywu 40kg/h a czasem nawet obroty rosly a przeplyw sie zmniejszal. Na nowej jest prawie 3V i przeplyw 113kg/h (2500RMP) oczywiscie rosnie o wiele bardziej wzgledem RMP w porownaniu do stargo MAF. Pojezdzimy zobaczymy czy CE zawita swoja pomaranczowoscia :roll:
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 23 paź 2019, o 12:54

Nowa oryginał, używka czy jakiś zamiennik? No tak mniej więcej powinna się zachowywać. 92g/s być może na eSce bym wyciągnął. Po mieście nie ma gdzie ;) Mam co prawda w planach skoczyć na jedną taką ślepą uliczkę po za miastem i spróbować jeszcze 1-100 z włączonym Sport to może się uda sprawdzić. Dziś mi z rana obroty nieco fiksowały. Pewnie przez mgłę i bardzo wilgotne powietrze. Chyba czas zajrzeć do filtra powietrza.
Mam na oku oryginalne przepływki za 340 zł. Ale jakby nie patrzeć jest to koszt niemały i może być u mnie niepotrzebny.
Jakie wartości masz podczas ssania rano zaraz po odpaleniu zimnego silnika? Obroty są równe i spadają wraz z nagrzaniem silnika czy też trochę skaczą w górę a później opadają?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 23 paź 2019, o 13:08

Za osiedlem kawalek drogi i but. Pomiar robiony z wylaczonym sportem. Chyba myslisz o tej samej co ja kupilem na aledrogo ;) Wyglada identycznie jak stara tylko ze nie ma napisu SIEMENS poza tym wszystko identyczne i pasuje. Z opisu i wygladu oraz numerow wychodzi ze orginal. Na fakturze tez mam napisane ze producent Opel/Saab. Zapakowana jako nowa. A wiesz co od wczoraj stoi wiec zaraz pojde i odpale z kompem to wysle Ci ile ma przy odpaleniu
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 23 paź 2019, o 13:53

W momencie odpalenia 23-25kg/s pozniej w miare wylaczania ssania spadalo az zatrzymalo sie na 10kg/h. Obroty rowno schodzily, nie bylo zadnych wachniec czy przygazowek. Plynnie przechodzil z zimnego do cieplego. Po przejzadzce na pelnym rozgrzaniu 9kg/h
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 23 paź 2019, o 18:24

To nawet ciut mniej niż u mnie. 23-25 kg/h chyba miałeś na myśli to będzie ok 6,9 g/s reszta podobnie. Cóż w sobotę poczyścimy IPA, sprawdzi się też filtr powietrza. Jak znam życie okaże się, że to przepustnica... Dzięki za sprawdzenie. Ważne że u Ciebie problem rozwiązany i można jeździć. Mój jest mało upierdliwy, bo to tylko podczas odpalania.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 23 paź 2019, o 18:35

Jak bedziesz czyscil przepustnice to kup sobie uszczelke. Cale 16zl z przesylka na aledrogo. Uszczelka peka przy zdejmowaniu i jak ktos juz wczesniej czyscil przepustnice to mogl zamiast uszczelki dac silikon. Zawsze lepiej poskladac tak jak fabryka wymyslila. Taka niebieska uszczelka
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez topiq » 23 paź 2019, o 18:39

Przepustnicę czyściłem w zeszłym roku zaraz po zakupie auta. Przepływkę będę czyścił, czasem się brudzą te druciki w środku. IPA od czyszczenia elektroniki może pomoże.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeplywomierz jakie wartosci

Postprzez rusek518 » 23 paź 2019, o 18:47

Przeczyscic zawsze mozna. Jutro mala trasa wiec zobaczymy jak bedzie ogarnial
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u