Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Sonda lambda za katalizatorem - pomocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Sonda lambda za katalizatorem - pomocy

Postprzez rusek518 » 14 wrz 2019, o 17:37

Witam.
Od jakiegos czasu mialem bledy od drugiej sondy wiec postanowilem ja wymienic (orginal siemens) . Kupilem dedykowana niby sonde Delphi Es20284 12B1 ktora zostala mi zaproponowana w InterCars i okazalo sie ze przewody w kostce nie pokrywaja sie z instalacja w aucie. Pozamienialem wtyki i pozostal jeden blad P0136-02 obieg pradu O2 za slabe napiecie. Sonda w wiekszosci stoi czsami wartosci skacza 20-50-370mV.
Mam pytanie czy takie odczyty moga byc spowodowane przez podpiecie przewodu sygnalowego do masy i odwrotnie czy czujnik sie zepsol przez to ze byly zle wpiete przewody? Obwod grzalki jest prawidlowo wpiety i rezystancja na poziomie 6,5ohm
Niestety Delphi nie dalo opisu przewodow i wszystko odbywa sie metoda prob i bledow
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Sonda lambda za katalizatorem - pomocy

Postprzez piotii » 20 wrz 2019, o 19:17

miernik w rękę ( omomierz ) znajdzie grzałkę ( najwyższy opór ) powodzenia
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sonda lambda za katalizatorem - pomocy

Postprzez rusek518 » 20 paź 2019, o 20:05

Sprawa zalatwiona. Delphi to niedorozwuj ktory sprzedaje dedykowany element do danego samochodu a przewody w kostce sa ulozone inaczej niz te w instalacji samochodu. Wymiana na NTK z prawidlowo wpietymi przewodami i po problemie sonda dziala tak jak powinna.
rusek518
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2019, o 17:28
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

stat4u