Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Witam serdecznie, mam pewien problem "check engine"

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Witam serdecznie, mam pewien problem "check engine"

Postprzez kdmt » 5 maja 2019, o 13:33

Witam serdecznie, niedawno nabyłem Asterke i niestety nie pocieczyłem się nią zbyt długo bo już po tygodniu wyskoczył mi pierwszy błąd..., a mianowicie wczoraj podczas jazdy zauważyłem świecącą się na żółto słynna kontrolkę silniczka, popularnie zwaną "check engine",
planuje oczywiscie teraz w tygodniu oddać auto do mechanika żeby to od razu zbadał, bo się boję ,że może to być coś poważnego, ale postanowiłem też zapytać na forum, może ktoś coś wie więcej na ten temat
astra gtc silnik sport 1.6, rok 2005, benzyna
przy zakupie mój znajomy, podłączył autko pod komputer i wyskoczył wtedy jakiś błąd pt: sonda lambda .... poza tym wszystko było ok więc autko zakupiłem
czytając artukłu w internecie to własnie ta nieszczesna sonda jest odpowiedzialna za tą ikonke , która mi się pojawiła "check engine", czy ktokolwiek jest w stanie powiedzieć coś o tym więcej?
wciskajac gaz i hamulec na zapłonie wyskoczył mi nr błędy o nastepujacych cyfrach "ECN 013607 - 111261 - 000000" czy to ma coś wspolnego z tym check engine? zanim oddam autko do mechanika, fajnie jakbym samemu się choć troszkę orientował co tam się wyprawia
aha i jeszcze jedno, warto dodać, że jak mam zapalony zapłon to nie gaśnie też ta ikonka samochodu z kluczem po lewej stronie zegara patrząc od strony kierowcy..., przy zapaleniu silnika gaśnie , ale z tego co czytałem na necie to przy zapłonie tez powinna zgasnąć

bardzo serdecznie pozdrawiam i byłbym szczesliwy, gdyby ktoś cokolwiek mógł na ten temat skrobnąc, dzięki
kdmt
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 maja 2019, o 12:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u