Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Postprzez miszczu1126 » 18 sie 2018, o 10:46

Cześć wszystkim,

Jestem tu nowy i to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość gdyby coś było nie tak ;)

Mam problem z moją Esterką, a mianowicie pewnego razu zaczęło mi coś dziwnie piszczeć pod maską, wydawało mi się jakiś taki "metaliczny" pisk jakby zacierające się łożysko. Po kilku konsultacjach z mechanikami i znajomymi (pierwsze podejrzenie uszczelka pod głowicą - w co wątpię) doszedłem do pewnego filmiku który dokładnie opisywał mój problem. Zasysanie korka oleju i bagnetu, wytwarzanie dużego podciśnienia w silniku, i ten pisk. Wszystko się zgadzało więc jazda z Esterką do kuzyna rozkręcamy i wymieniamy membranę odmy bo to przez nią piszczało. No i fajnie działa i jest ok nie piszczy, powietrze zasysa mniej ale jednak... Minęło ok 3-4 miesiące i znowu piszczy, problem wraca... :/ Membrana była kupiona na allegro jakaś tania za 30-40 zł, może wina materiału a może wina jest gdzie indziej. Znalazłem na necie jeszcze jeden filmik gdzie jeden gościu pisze że jeżeli w kolektorze walnięty jest jakiś zawór to membrana pada wcześniej i trzeba wymienić kolektor i membranę odmy. I tu moje pytanie czy ktoś miał już może podobny problem i czy to było faktycznie to ?? Dodatkowe objawy Esterki ale nie wiem czy z tym związane bo mam je od zakupu auta to falowanie obrotów na luzie np. podczas postoju, ale nie zawsze. Czasami po włączeniu klimy odczuwam duży spadek mocy i kilka razy po wciśnięciu sprzęgła kiedy auto miało ok 2000-3000 obrotów spadały do zera i gasła ale to dosłownie kilka razy i wątpię czy to związane z tym problemem powietrznym w silniku... Dodam jeszcze tylko że auto ma założoną instalację LPG staga IV, ale to chyba bez znaczenia w tym przypadku...
miszczu1126
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Postprzez miszczu1126 » 21 sie 2018, o 06:42

Teraz mogę jescze dodać że ma teraz problem z odpalaniem. Trochę się dusi i dymi na początku i podczas jazdy jakiś czas szarpie i wolno przyspiesza jakby mu mocy brakowało...
miszczu1126
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Postprzez Wigo48 » 21 sie 2018, o 08:32

Masz typowy objaw uszkodzenia odmy i od naprawy jej musisz zacząć. Poza tym te tematy są jusz poruszone na forach łącznie z informacjami gdzie, jak i za ile.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Postprzez miszczu1126 » 21 sie 2018, o 17:24

Wiem, że część jest typowa. Trochę o tym poczytałem i poszperalłem w necie a nowy temat założyłem bo już membranę odmy wymieniałem jak już wspomniałem ale ta poszła po 3-4 miesiącach i chciałem się dopytać czemu tak szybko strzeliła ?? Wydaje mi się że może być jakiś dodatkowy problem np z tym zaworem w kolektorze ale poza jednym filmikiem nigdzie się z tym nie spotkałem. Wymiana membrany która znowu strzeli po kilku miesiącach średnio mnie zadowala... :( jakby ktoś chociaż widział w neciku coś więcej niż wymiana membrany to byłbym wdzięczny za linka :)
miszczu1126
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odmą i podciśnieniem w silniku

Postprzez miszczu1126 » 27 sie 2018, o 21:10

Dzisiaj byłem u kuzyna wymieniać tą membranę i ku naszemu zaskoczeniu, po rozebraniu odmy, okazało się że ta jest cała. Dokładnie się przyglądaliśmy szukając choć małej dziurki ale nie ma. Ale jak już rozebraliśmy to zmieniliśmy na nową za 200zł. Niby przestało piszczeć i odpala od kopa ale czemu problem się znowu pojawił choć membrana cała. Korek oleju i bagnet dalej trochę zasysa... :/ ktoś ma jakieś pomysły, teorie ??
miszczu1126
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:20
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u