Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H zawor w obudowie filtra oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H zawor w obudowie filtra oleju

Postprzez qrdemol » 6 sie 2018, o 14:33

Dzien Dobry,

Poprzedni wlasciciel nie wymienial zbyt czesto oleju o czym przekonalem sie kilka dni temu gdy sam postanowilem sie za to zabrac. Filtr rozpadl sie na kawalki i dolna czesc utkneta w obudowie. Udalo mi sie ja wyciagnac ale pod spodem byla luzna sprezyna i kawalek plastiku, ktory do niej pasuje. Wlozylem te czesci na swoje miejsce (plastik na dol a pozniej sprezyna). Po zalozeniu nowego filtra i uzupelnieniu oleju pojechalem przetestowac. I tu mam problem - na wolnych obrotach zapala sie kontrolka oleju.

Po odkreceniu ponownie filtra byl on uszkodzony - wygladalo to tak jakby sprezyna nie chowala sie zwalniajac miejsce dla filtra (wyglada to jak zawor bezpieczenstwa). Zastanawiam sie czy dobrze wszystko zlozylem. Nie wiem czy moge dac sprezyne pierwsza a pozniej plastik bo boje sie ze moze wpasc do silnika.

Bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam
Daniel
qrdemol
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 sie 2018, o 14:23
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H zawor w obudowie filtra oleju

Postprzez qrdemol » 7 sie 2018, o 08:28

Sprawa rozwiazana. Zalozylem sprezyne pierwsza i na to plastik i wszystko dziala.
qrdemol
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 sie 2018, o 14:23
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości

stat4u