Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez striker9 » 23 lip 2018, o 20:52

Panowie,

Moja astra od pewnego czasu ma problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju. Mam 1.6 115km + lpg. Próbowałem jeździć tylko na benzynie i niestety nic to nie dało. Zaobserwowałem że jeśli na dworze jest dość chłodno to auto pali bez problemu. Wystarczy że temperatura zewnętrzna przekroczy ok 15 stopni to potrzebuje kręcić rozrusznikiem kilka razy zanim odpali. Z tego co widziałem na forum to przyczyną może być czujnik położenia wału jednak nie wiem gdzie go znaleźć i jaki ma numer seryjny.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
striker9
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez Terror Billy » 24 lip 2018, o 19:46

Komputer pokazuje jakieś błędy?
Terror Billy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 17:41
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez striker9 » 24 lip 2018, o 19:55

Metodą gaz hamulec nie znajduje żadnych błędów
striker9
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez hipotrochoid » 25 lip 2018, o 07:34

Mam ten sam problem, z tym że silnik 105KM z LPG. U mnie ciągnie się to od roku i jakoś nie zawuważyłem związków z temperaturą powietrza, chociaż problem wydaje się bardziej uciążliwy jak jest zimniej. Zacząłem rozwiązywać to zeszłej jesieni. Najpierw wyczyszone wtryski - spokój na miesiąc. Później sprawdzanie pod kątem cofania paliwa i słabej pracy pompy paliwa (założono zawór zwrotny). Dupa. Jako, że problem raz był, a raz nie tak jeździłem. Któregoś dnia tak chechłałem że padł akumulator. Wtedy po naładowaniu zajechałem do mechanika i założono mi ten zaworek stwierdzając paliwo słabej jakości.

Mam kolejne podejście do rozwiązania. Po raz kolejny spróbowałem jeździć bez LPG (zakręcony kurek). Jeździłem też bez zakręconego korka wlewu paliwa, bo podobno mógł być jakiś problem z powietrzem (nie znam się więc słucham mądrzejszych) :)

Teraz auto stoi i u nowego mechanika i są trzy diagnozy. Jako, że po nocy podczas odpalania pojawił mu się błąd dotyczący wału, pierwsze do wyeliminowania jest czujnik położenia wału. Dzisiaj to będzie wymieniane i zobaczymy. Następnie mechanik radzi (jak to nie pomoże), odpiąć instalację LPG z układu (sama elektryka), bo podobno miał kiedyś już przepychanki z jednym gazownikiem dotyczące z nierównomierną pracą silnika i po odpięciu LPG było nagle ok i winny był sterownik LPG (poprawcie mnie jeśli coś przekręcam, mam nadzieję że moja wypowiedź zachowuje jakiś sens, bo powtarzam to co zrozumiałem).

Jeśli to nie pomoże trzecia w kolejności jest pompa oleju.
hipotrochoid
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 07:20
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez striker9 » 25 lip 2018, o 08:15

Daj znać czy wymiana czujnika coś da.
Jak masz 105 koni to zmień sobie oznaczenie w profilu na Z16XEP. Obie konstrukcje dość mocno się różnią.
striker9
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez hipotrochoid » 26 lip 2018, o 09:31

A więc po wymianie czujnika podobno jest ok. Czujnik wymieniony był wczoraj, auto stało noc i rano odpaliło bez problemu. Dzisiaj jak je odbierałem to od razu odpalił bez żadnego "ale". Dam znać jeszcze za parę dni.
hipotrochoid
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 07:20
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez striker9 » 26 lip 2018, o 10:08

Kupowałeś nowy czujnik czy używkę?
striker9
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16xer problem z odpalaniem po dłuższym postoju

Postprzez hipotrochoid » 26 lip 2018, o 10:20

Nowy, firma Delphi
hipotrochoid
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 07:20
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 16 gości

stat4u