Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Utrata mocy, zbyt późny zapłon Z20LEL

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Utrata mocy, zbyt późny zapłon Z20LEL

Postprzez karol_m » 4 maja 2018, o 20:37

Witam.
Posiadam od niedawna astre h z silnikiem z20lel. Podczas ostrego przyspieszania na dwójce w obszarze 3500-4000 obrotów następują szarpnięcia.
Nie mam profesjonalnego interfejsu diagnostycznego tylko zwykły elm327. Jednak na podstawie odczytów parametrów udało mi się ustalić, że w tym przedziale obrotów
kąt wyprzedzenia zapłonu przyjmuje nagle wartość ujemną np-8 stopni. Podczas wypedałowania ecu nie sypie błędami. Ciekawe jest żeza kazdym razem jak odepnie się
akumulator na kilka minut to problem zostaje uśpiony na ok 50 km po czym szarpnięcia wracają w tym samym miejscu. W aucie zostało zregenerowane turbo, wymieniona przepływka, wymieniona puszka podciśnieniowa i zawór obok niej. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł co może być przyczyną?
karol_m
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 20:11
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Utrata mocy, zbyt późny zapłon Z20LEL

Postprzez karol_m » 21 kwi 2019, o 21:03

Problem nadal nie jest rozwiązany. Udało mi się jedynie ustalić za pomocą op-coma że w tym przedziale obrotów pojawia się spalanie stukowe i ecu cofa zapłon. Co może być przyczyną stukania?
karol_m
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 20:11
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u