Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Jadąc na LPG wrażenie pobierania bęzyny

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Jadąc na LPG wrażenie pobierania bęzyny

Postprzez maciek386 » 16 lut 2013, o 13:08

Witam mam takie wrażenie jak by mi pobierało bęzyne jadąc na LPG obserwując wskażnik paliwa widzę jak jest mało paliwa a jadę na LPG to zapali się rezerwa od paliwa i schodzi na dół poziom paliwatak jak by podczas jazdy pobierało i paliwo i LPG pomocy co robić jaka przyczyna . Instalacja gazowa KME
maciek386
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 15:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Jadąc na LPG wrażenie pobierania bęzyny

Postprzez jarek65w » 4 mar 2013, o 17:08

Mało aktywności na tym forum :( .
Więc odpowiem choć specem nie jestem.

Miałem podobnie a wszystko dzięki pomocy fachmanów od gazu :x , kup sobie kabelek - poczytaj LPGforum.
Ja tylko zmieniłem ciśnienie parownika i autokalibrację instalki (bez strojenia na drodze).
Na zbiorniku gazu zamiast 300 , robię prawie 400km i mniej dolewam beny.
pozdro
jarek65w
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:01
Lokalizacja: Łódź Janów
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Jadąc na LPG wrażenie pobierania bęzyny

Postprzez kelobb » 12 mar 2013, o 22:52

Z mojego doswiadczenia powiem tak,
Mam odciecie pompy, wiec benzyny chyba nie ma jak pobrac z przyczyn ww.
A czujnik na desce czy jeszcze gorszy pomiar "inteligentny" komputera oszukuje i czesto juz jest rezerwa, a przy ktoryms z odpalen wszystko moze wrocic do stanu z przed rezerwy, co mi sie zdarzylo (moze z przyczyn innego ustawienia samochodu i przechylu zbiornika).

Takze bez obaw, wydaje mi sie ze kontrolka jest tak ustawiona ze jezeli czujnik osiaga jakis poziom (zalozmy tuz przed rezerwa), to potem oszacowanie poziomu wystepuje z analizy przejechanych kilometrow.
Moge sie mylic, ale czesto przejezdzam kilkadziesat km po tych wskazaniach i jeszcze ani razu nie "wyschlo" do konca, choc lepiej zeby nigdy nie mialo miejsca.

Pozdrawiam
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

stat4u