Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16XEP wypadanie zapłonu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez reikorp » 15 lip 2017, o 18:52

Cześć,
od razu może przeproszę za rozpoczynanie tematu, który był przewałkowany wielokrotnie na forach. Ale właśnie dlatego muszę - nie znalazłem odpowiedzi na problem. Otóż astra przy ok. 2.5-3 tysiącach obrotów przy dodaniu gazu mocno szarpie (za każdym razem, na każdym biegu - chociaż im niższy bieg tym przy wyższych obrotach występuje problem). Raz wyłączył się cały cylinder, ale po ponownym uruchomieniu przynajmniej ten problem zniknął. Komputer wyświetlał błąd 0300000 sugerujący wypadanie zapłonu, więc wymieniłem cewkę i świece. Bez rezultatu. Sprawdziłem czy na pewno nowa cewka jest dobra. Jest. Poszedłem do mechanika. Podłączył pod komputer, potwierdził wypadanie zapłonu, ale na nic mądrego nie wpadł - skasował błędy i 50zł. Odłączyłem wtyczkę EGR - bez rezultatu.

Poniżej film z testu hamulec+gaz i praca silnika na jałowym biegu.
https://www.youtube.com/watch?v=zyHAmiRNyKE

Tutaj drugi filmik podczas jazdy. Mam nadzieję, że widać kiedy problem się pojawia.
https://www.youtube.com/watch?v=t8_1MXiYNmM

Macie jakieś pomysły? Mogę pogrzebać trochę przy aucie, mogę też go zaprowadzić do mechanika. Z różnych powodów wolałbym opcję pierwszą. Pozdrawiam!
reikorp
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez sparspar » 15 lip 2017, o 20:39

Czujnik położenia wału- tak sobie strzelam. Może mam racje, a może nie i bądź tu mądry. Tylko zapomniałeś napisać czy masz lpg i czy autko nie stało gdzieś pół roku na parkingu. Pytam, bo po ostatnich wpisach na forum to można wszystkiego spodziewać się....
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez reikorp » 15 lip 2017, o 23:27

Auto w benzynie, 190k przebiegu, robi jakieś 1000km miesięcznie (i tak od kilku lat).

Wpisuję czujnik położenia wału na listę do sprawdzenia ;) Dzięki!
reikorp
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez Krzysiek499 » 8 sie 2017, o 08:39

To wpisz jeszcze sondę lambda i tą "słynna blachę" w dolocie :)
Krzysiek499
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 13:12
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez reikorp » 8 sie 2017, o 08:48

Z uwagi na dosyć napięty grafik nie zostawiłem jeszcze Astry u mechanika i jeżdżę w trybie eco (w porywach do 3k rpm, max 95km/h), ale zauważyłem wczoraj ciekawą rzecz. Symptomy szarpania nie występują, jeśli delikatnie dotknę pedał sprzęgła w czasie jazdy. Mówiąc dokładnie: jeśli na załączonym biegu mam nogę na sprzęgle (naciskam odrobinę silniej niż samą masą stopy), to silnik będzie się kręcił normalnie, a wraz z wchodzeniem na obroty nie będzie szarpał.

Bądź tu mądry...
reikorp
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP wypadanie zapłonu

Postprzez reikorp » 31 sty 2018, o 23:03

Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.
Powodem czujnik położenia wału. Po wymianie śmiga.
reikorp
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

stat4u