Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez altexperte » 13 kwi 2014, o 10:02

Ok Panowie - choć nie podejrzewam EGR, ponieważ Torque PRO (Andriodowy program do ELM) wskazuje, że on działa a po odłączeniu EGR nie ma różnicy - auto nadal przydusza się przy ruszaniu.
Pójdę jeszcze za waszą radą i sprawdzę komputerem u siebie i mechanika.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez mateusz » 13 kwi 2014, o 10:14

moze jeszcze to byc wina przeplywomierza powietrza (strzelam). sprawdz jeszcze filtr powietrza czy nie jest brudny i zatkany, u mnie nawet liscie byly i wygladalo to tak jakby myszy sobie gniazdo zrobily.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez sebastian2209 » 13 kwi 2014, o 11:00

Kolego to że elm pokazuje ci prawidłowe działanie egr to nie znaczy że jest sprawny,u mnie było tak miałem wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach pokazywał błędy 0300,0301,0302,0303,0304 więc kupiłem nową cewkę i dalej było to samo oddałem auto do warsztatu przestało 2tyg. stwierdzili czujnik położenia wałka, wymienili i dalej to samo a więc odłączyłem zawór egr na nagrzanym silniku do 104 stopni i problem wypadania zapłonu ustał ale pojawił się efekt przymulenia przy ruszaniu wymieniłem egr na nowy i wszystko jest ok.
To że egr jest sprawny elektronicznie to nie znaczy że jest sprawny mechanicznie gromadzi się w nim dużo syfu a więc jest możliwość że jest zapchany i nie domyka się do końca lub nie otwiera.
sebastian2209
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 13:18
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez altexperte » 19 kwi 2014, o 19:45

Dzięki za rady. Co do auta to:
Dziś przeczyściłem EGR i sprawdziłem mechanicznie jest ok. Dodatkowo wymieniłem świece. Jest lepiej, ale nadal nie idealnie. Stare świece były bardzo luźno dokręcone oraz miały różowo - czerwonawy nalot.
Jutro wezmę się za czyszczenie przepustnicy. Jeżeli to nic nie da to kupię nową cewkę zapłonową oraz EGR. Dam znać.
PS. U mnie błędów nie ma. Jedyne co to to "przyduszanie się" na 1nce. Dodatkowo po odłączeniu elektrycznie EGR, problem nadal występuje.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez mateusz » 19 kwi 2014, o 19:50

hej mialem podobny problem i kolega mechanik tez kazal mi odpiac przeplywomierz i EGR i dalej to samo. u mnie na kompie wykazalo niesprawny EGR. jesli u Cb jest ok to poprostu moze byc cos zabrudzone lub zaciaga falszywe powietrze (strzelam) bo nieraz to tez moze nie pokazywal bledu. sprawdziles filtr powietrza? mechanik mi poradzil zeby zdjac przeplywomierz i takim specjalnym sprayem do czyszczenia hamulcow przeplukac to (bylo wpizdu brudu).

EDIT: jak juz rozbierasz autko i czyscisz to sprawdz weze czy nie jest jakis pekniety i ich mocowania.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez altexperte » 19 kwi 2014, o 20:00

Siema.
Możliwe, że tak jest jutro oprócz w.w. elementów sprawdzę też filtr oraz przepływomierz. Dzięki za info.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez altexperte » 4 maja 2014, o 17:23

Hej.

Cewka wymieniona - nadal to samo. Następny w kolejce: filtr powietrza plus czyszczenie przepustnicy, przepływomierza. Jeżeli nie to to może....luzy w rozrządzie?
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Kapelusznik » 4 maja 2014, o 23:16

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Astry i nie tylko.
Mam pytanie takie, na ekranie wyswietla się mi komunikat "Poziom chlodziwa" i ni jak niemogę rozgryśc o jakie chłodziwo chodzi, czy chodzi o płyn chlodzacy czy co?.
Dodam że poziom plynu chłodzacego byl dećunio ponizej tej kreski, uzupełnilem ponad tą kreskę, komunikat dalej sie pojawial, więc dolalem tego plynu prawie na równi z tym górnym kroćcem przelewowo-odpowietrzajacym który idzie z chłodnicy, a komunikat jak się pojawial tak dalej sie pojawia, wiec co jest nie tak ? czy chodzi moze o chlodziwo to któro jest w klimie czyli czynnik R134a ?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Kapelusznik
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:02

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Shah » 5 maja 2014, o 13:24

altexperte napisał(a):Hej.

Cewka wymieniona - nadal to samo. Następny w kolejce: filtr powietrza plus czyszczenie przepustnicy, przepływomierza. Jeżeli nie to to może....luzy w rozrządzie?

Luzy? Jaki masz przebieg? Ja u siebie na liczniku mam 180 000 km (jaki jest rzeczywisty przebieg nie wiem) i luzy są w normie.
Kapelusznik napisał(a):Witam serdecznie wszystkich użytkowników Astry i nie tylko.
Mam pytanie takie, na ekranie wyswietla się mi komunikat "Poziom chlodziwa" i ni jak niemogę rozgryśc o jakie chłodziwo chodzi, czy chodzi o płyn chlodzacy czy co?.
Dodam że poziom plynu chłodzacego byl dećunio ponizej tej kreski, uzupełnilem ponad tą kreskę, komunikat dalej sie pojawial, więc dolalem tego plynu prawie na równi z tym górnym kroćcem przelewowo-odpowietrzajacym który idzie z chłodnicy, a komunikat jak się pojawial tak dalej sie pojawia, wiec co jest nie tak ? czy chodzi moze o chlodziwo to któro jest w klimie czyli czynnik R134a ?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Często czujnik poziomu płynu chłodzącego ulegał uszkodzeniu. Obstawiam, że u Ciebie tak właśnie jest.
Avatar użytkownika
Shah
Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 14:28
Lokalizacja: Sandomierz
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Kapelusznik » 5 maja 2014, o 15:13

Kapelusznik napisał(a):Często czujnik poziomu płynu chłodzącego ulegał uszkodzeniu. Obstawiam, że u Ciebie tak właśnie jest.

A gdzie mam szukać tego czujnika? bo na zbiorniku wyrównawczym go raczej nie ma.
Kapelusznik
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

stat4u