Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez bartekastrah » 18 lut 2016, o 09:59

Witam wszystkich ,jestem nowy nie rejestrowałem się na forum opla aż do dziś.Zostałem zmuszony przez moją asterkę.Miałem takie same objawy jak wy panowie czyli wypadanie zapłonu,wtedy postanowiłem wejść na forum i czytać wszystkie wasze wpisy a nuż może komuś się udało to naprawić. Przepraszam że tak się rozpisuję ale pisze od początku. Miałem taki sam problem jak wy Panowie wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach raz 1 drugi raz 2 itd błędy
030100
030200
030300
030400
031400
300000
Każdy wie o co chodzi,,zaprowadziłem opla do znajomego mechanika z miejsca mi powiedział cewka,to jak cewka to i świece do wymiany(cewka delpfi wymieniona i 4 świece)na nowe błędy skasowane i było ok-do przejechania 150km kontrolka się zapaliła silnika i lipa to samo tylko co najlepsze nic się z nim nie działo poza świecącą się kontrolką metoda gaz-hamulec polecona przez mechanika wykazała te same błędy zaczął wymyślać to do wymiany to i tamto A co ja na EUR śpię za czołem czytać fora internetowe aż DLA ZAINTERESOWANYCH trafiłem na tą stronę( http://eltronic24.pl/oferta/naprawa-ste ... w/silnika/) tam soł wypisane objawy z jakimi się borykamy W naszych autach był montowany Sterownik HYBRYDOWY w Polskim tłumaczeniu szajs ..ten sterownik wprowadzał cały silnik w masę błędów .Zaprowadziłem opelka do elektromechanika powiedziałem co było wymieniane i podpowiedziałem mu z tym sterownikiem-wykręcił sterownik założył używkę i jak ręką odioł mój sterownik pojechał do regeneracji opelek odżył -----Jeśli komuś pomogłem to bardzo się ciesze pozdrawiam i na pewno tu wrócę
bartekastrah
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 08:19
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez nettwork » 6 cze 2016, o 20:38

Opiszę swoje doświadczenie.
Po przejechaniu ok 165000 km wystąpiły u mnie identyczne błędy:
-030000
-030100
-030200
-030300
-030400
-031400
Plus błąd
-130000

Wymieniłem u siebie wszystkie świece, kolejno zakupiłem oryginalną nową cewkę w ASO jednak nic nie pomogło i po ok 1tys. km znów zapaliła się lampka.
Z racji tego, że pojawiał się również błąd o ubogiej mieszance paliwowej mechanik (tym razem nie pojechałem do ASO) stwierdził, że przyczyną błędu jest uszkodzony mechanizm klap wirowych w kolektorze ssącym. Klapki zostały usunięte oraz sterownik został przeprogramowany. Od tamtej pory - ok. 1.5tys. km autko jeździ normalnie i tak jak powinien! :D
nettwork
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez sahar36 » 16 cze 2016, o 08:07

Witam. W mojej Astrze 1.6 105KM ( bez gazu ) wystąpił od kilku dni problem. Polega na tym że silnik nie odpala za pierwszym razem, czasami za drugim czy trzecim załapie - nie ważne czy zimny czy ciepły. Sprawdziłem na kompie i wyskoczył błądP0325 " nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 1 ( bank1 lub pojedynczy czujnik ) - nieciągle ".

I teraz pytanie o co konkretnie może chodzić, miał ktoś podobny przypadek ? I czy ten czujnik jest osobno czy razem z innymi czujnikami ?

Z góry dziękuje za pomoc.
sahar36
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 08:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez agnes » 17 cze 2016, o 11:56

WITAM Wszystkich serdecznie. Jestem na forum pierwszy raz i proszę o wyrozumiałość :) . Mam problem z moją nową Astrą III 1.6 b+gaz typ Z16XER z 2010 roku. Po założeniu sekwencji Stag dławi się przy 2 tyś obrotów. Wyskakują kody błędów: 030201, 030101, 01345E. Pomóżcie od czego zacząć, żeby wymienić i cieszyć się z zakupu.
agnes
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 cze 2016, o 11:14
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez rafal1981 » 19 lip 2016, o 10:20

witam wszystkich.mialem ten sam problem ze swoja astra!Jezdzilem od mechanika do mechanika wymienilem chyba wszystko i nic nie pomagalo!Wkoncu kolega mi doradzil zebum wyczyscil zawor egr i kanaly w kolektorze ssacym.po tym wszystko sie skonczylo!proponuje zaczac od tego zamiast od drogich wymian podzespolow zycze powodzenia!
rafal1981
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lip 2016, o 10:14
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez darskii » 20 lip 2016, o 14:09

Witam!
Jestem nowy na forum, mam problem w mojej Astrze Twintop, 1.6 115km, rok : 2007 a mianowicie-
wczoraj jadąc do pracy wyskoczył mi check engine, sprawdzilem na konsoli bledy i pojawily sie nastepujace : ECN 001466 i ECN 036504, oba dotyczą wałków rozrządów, jeden z nich czujnika. Rozrzad wymieniany był na 120tys (aktualnie ma 148). Po robocie wsiadlem do samochodu i check engine juz sie nie swiecil- w ogole sie już teraz nie swieci, ale bledy pozostaly, co to moze oznaczac ? Czujnik sfiksowal chwilowo i wyrzucilo check engine, co skutkowalo bledami, które teraz po prostu zostaly gdzies w kompie ? Nie mam pomyslu i nie wiem czy jest sens jechac na kompa i placic komus, za to, ze powie mi to co wiem.. W sobote bede jechal w dluzsza trase i musze podjac jakies kroki, tylko nie wiem co zrobic, z góry dzieki.
Darek
darskii
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lip 2016, o 13:57

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 8 sie 2016, o 11:34

Witam.
Jestem na forum nowy.
Od kwietnia jestem też "szczęśliwym" użytkownikiem Opla Astry H 105 2004 twinport. Występuje u mnie wypadnie zapłonów i przechodzenie w tryb awaryjny łącznie z ciągłym świeceniem się kontrolki.
Wypadanie występuje zawsze po jeździe na niskich obrotach. Astra miała już podmieniany sterownik w serwisie sterowników w Rumi ,ale to nie pomogło. Dlatego chcąc wyeliminować następną przyczynę szukam kogoś z Trójmiasta lub okolic kto umożliwił bym mi na próbę podmianę cewki DIS aby wyeliminować tą przyczynę. Nie chcę płacić za nową cewkę nie wiedząc czy ta wymiana coś pomoże.
Jeżeli znalazł by się jakiś uprzyjmy użytkownik forum który pomógł by mi w tym temacie był by super.
Ponadto chcę wyczyścić zawór EGR i mam pytanie czy należy wymienić uszczelkę przed jego ponownym montażem, jak taka uszczelka wygląda ?

Z góry dziękuje za pomoc.
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez GlobtroterPL » 8 sie 2016, o 11:59

Cześć. Mam ten sam problem i nie mogę sobie z tym poradzić. Mam dwa eg-ry w tym jeden nowy. Mogę pożyczyć na testowanie.Pisz na sevegal@wp.pl.
GlobtroterPL
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez GlobtroterPL » 8 sie 2016, o 12:55

Witajcie. Jestem nowy na forum a poniżej mój przypadek.
Astra 1.6 Z16XEP 2004. Auto odpala bez problemu, ma moc i równo oraz dynamicznie przyspiesza ale podczas jazdy ze stałą prędkością ( i tylko wtedy) silnik szarpie.
Diagnostyka komputerowa: wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach, oprócz tego zapala się kontrolka silnika.
Po skasowaniu błąd powraca zawsze w tych samych okolicznościach czyli przy jeździe ze stałą prędkością.

Czyności w układzie chronologicznym:
Wymienione wszystkie filtry
Wymieniona cewka na Delphi
Wymienione świece
Wymieniony EGR na nowy Pierburg
Odczyt serwisowy komputera w ASO
Sprawdzone napięcie alternatora na biegu jałowym oraz w czasie jazdy
Sprawdzenie przepływomierza
Wyczyszczenie kanałów dolotowych EGR
Wyczyszczenie przepustnicy
Wyczyszczenie Twinporta
Sprawdzenie kolektora ssacego pod katem szczelności - wymiana uszkodzonej uszczelki (jedyna zdiagnozowana usterka)
Sprawdzenie ciśnienia w cylindrach
Sprawdzenie ciśnienia paliwa na listwie
Sprawdzenie luzu zaworowego
Sprawdzenie sąd lambda
Sprawdzenie katalizatora

Efekt - żadnych usterek. Ale!.... i tu ciekawostka.
Po odłączeniu EGR-a usterka znika.

Wnioski:
EGR (ten nowy i zapewne również stary)jest sprawny mimo to powoduje usterkę.

Do sprawdzenia w tym tygodniu: piny wtyczki EGR-a i odesłanie do Rumi sterownika silnika(na to stawiam) na diagnozę. Jeśli jednak będą to piny to będą to najdroższe piny w historii motoryzacji.
Jeśli dwie ostatnie czynności nie zdiagnozują problemu to samochód znajdzie nowego szczęśliwego nabywcę.

Może miał ktoś podobny problem związany ze sterownikiem lub pinami?
Sterowniki ponoć padały, tak samo te piny we wtyczkach EGR ( opinia z ASO).
GlobtroterPL
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 8 sie 2016, o 13:15

Ja zacząłem właśnie od sterownika.
Zostawiłem samochód w serwisie sterowników ElektrBip W Redzie.
W czasie diagnostyki komputerowej , pojawiły się oczywiście sławne już błędy wypadanie zapłonów na wszystkich zaworach itd.
Po kliku dniach dostał info że trzeba wymienić sterownik na inny bo naprawa mojego nic nie dała a zamontowali swój zregenerowany i wszystko jest ok.
Przygotowałem nie mała kaskę i następnego dnia udałem się do Redy po odbiór auta.
Pan poinformował mnie że mam poczekać jeszcze chwilkę bo zrobią jeszcze jedną jazdę testową.
Jak wrócił powiedział, że błędy pojawiły się ponownie. Uznali że to jednak nie koniecznie sterownik.
Zaproponowali mi szukanie usterki na zasadzie płacę za godzinę pracy ale nie wiedzą ile godziny zajmie im szukanie.
Nie zgodziłem się poprosiłem o zamontowanie mojego sterownika, zapłaciłem za komputerową diagnostykę i zabrałem auto.

Wnioski : to raczej nie jest wina sterownika, dodam jeszcze że wg tego serwisu i jeszcze info z netu nie mam zamontowanego hybrydowego( awaryjnego) sterownika.
Naczytałem się dużo o podobnych problemach ludzi na forach i piszą że może być przyczyną zbierający się nagar w prowadnicach zaworów.

Jak uda ci się rozwiązać problem napisz koniecznie.
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u