Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez piotii » 6 maja 2019, o 17:47

zapowiada się ciekawie , kontynuuj :idea:
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Whitemamba » 1 lip 2019, o 08:18

Dołączam do grona "szczęśliwców" z check engine. Wypadanie losowe zapłonów. Zaczynam działać. Piszcie jak ktoś się z tym uporał bo już widzę znikająca kasę :(
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Paulina » 23 lip 2019, o 17:32

Witam. Mam problem z astra h 1.6 cały czas wyskakuje błąd p121700 kazdy mechanik wymienia czujnik albo termostat. Pomocy pozdrawiam :D
Paulina
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 17:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Makronelektron » 8 sie 2019, o 20:20

Drodzy Państwo
Jakiś czas się nie odzywałem, ponieważ trochę się tego nazbierało.
W pierwszej kolejności, zanim pojechałem do warsztatu zajmującego się gazem w samochodach (nie lubię określenia "gazownika"), pojechałem do mechanika aby sprawdził luzy zaworowe. Luzy ok, ale jednak wyszło przy tym również regeneracja maglownicy itp.
Ciekawostka: jakiś czas temu wymieniałem czujnik położenia wału i okazało się po przyjeździe do mechanika, że jest nieszczelny i trzeba go wymienić.
Jedyny błąd jaki się pojawiał się, jest związany z immobilizerem.

Jednak problemy nie ustąpiły, dalej potrafiło szarpać.
Ciekawostka: szarpanie na gazie występowało przy odpowiedniej prędkości obrotowej ale tylko w momencie mocniejszego dociśnięcia gazu.

Przeglądając różne filmy oraz czytając książkę Elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych, Anton Herner, Hans-Jurgen Riehl, WKŁ, Ww-a 2014 natknąłem się na rozdział o sondzie lambda oraz jaki ma wpływ na sterowanie silnikiem. Postanowiłem wymienić sondę, co również uczyniłem. Szarpanie w ogóle nie wyczuwalne na benzynie, ale na gazie dalej to samo.

Oddałem auto do warsztatu zajmującego się gazem, po przeglądzie i wyregulowaniu problem nie istnieje (problem mapy). Różnica między gazem a benzyną, mniej zauważalna.
Makronelektron
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 17:32
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez topiq » 9 sie 2019, o 06:41

Niestety, ale firmom zajmującym się instalacjami LPG zazwyczaj się nie chce wyjść po za autokalibrację. U mnie LTFT na LPG pikuje do 10% i "profesjonalny monter" z autoryzowanego warsztatu Lovato nie widzi w tym problemu. Im wyższe korekty, tym częściej szarpie na LPG w określonym właśnie zakresie obrotów, zazwyczaj blisko 2000 przy dodawaniu gazu. Po urlopie jadę do firmy tuningowej, która reguluje na sondę AFR. Może najpierw wyregulują po OBD, dopytam szczegóły. DO tego hamownia i sprawdzenie na Pb i LPG jak się ma moc. Myślę, że regulację ogarnie każdy porządny monter LPG w samochodzie.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u