Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

WYMIANA SILNIKA -> PROBLEM PO WYMIANIE Z14XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

WYMIANA SILNIKA -> PROBLEM PO WYMIANIE Z14XEP

Postprzez LENAR_KAMIL » 18 sie 2016, o 08:59

Po wymianie całego słupka silnika, autko nie odpala....stacyjka po przekręceniu powoduje kliknięcie przekaźnika pewnie od rozrusznika i tyle - rozrusznik nie kręci. Rozrusznik działa na krótko, ale auto i tak nie odpali, ponieważ pewnie pompa ma zablokowane dawkowanie paliwa. Zapala się oczywiście kontrolka check engine. Silnik jest na gwarancji rozruchowej jeszcze i był sprawdzany więc tutaj jest ok. Nie wiem czy coś źle podłączyłem, czy przewody są zniszczone, czy coś i immobilajzerem ?? auto stało bez akumulatora około 2 tygodni... proszę o radę

POZDRAWIAM!!
LENAR_KAMIL
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 08:50
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: WYMIANA SILNIKA -> PROBLEM PO WYMIANIE Z14XEP

Postprzez drahe » 18 sie 2016, o 11:04

Sterownik silnika ECU oczywiście został stary?
Gdyby immo blokowało to wtedy kontrolka samochodu z kluczem miga (rozrusznik nie zakręci).
Jak pali się cały czas to znaczy że są jakieś błędy i wypadało by to odczytać.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: WYMIANA SILNIKA -> PROBLEM PO WYMIANIE Z14XEP

Postprzez LENAR_KAMIL » 19 sie 2016, o 08:08

Udało mi się uruchomić auto ;) Okazało się na szczęście, że problem był bardzo błachy - nie podłączona masa do sterownika... przeoczenie...

Natomiast pojawił się problem, chyba... silnik pracuje płynnie zarówno na benzynie jak i gazie, ale nie podoba mi się to, że pracuje jak diesel... Nie ma żadnych błędów, płyny sprawdzam co 10 km (przynajmniej przez kilka najbliższych dni) i nic się nie dzieje...olej w porządku, płyn chłodniczy też.

Nie jest to jakiś bardzo głośny dźwięk, ale jest na pewno inny.... biorę poprawkę tylko na to, że te silniki były zarówno w astrach jak i merivie i corsie i może tak tak pracował..nie wiem.

Pozdrawiam
LENAR_KAMIL
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 08:50
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

stat4u