Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Duża temperatura silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Duża temperatura silnika

Postprzez Suchyy » 23 lip 2016, o 21:29

Witam, niedawno kupiłem opla astre GTC 1.4 90 koni [Z14XEP] w gazie (STAG). Otóż temperatura która wskazuje ten komputerek pokladowy jest dosyc niepokojąca, tak myśle przynajmniej. Odpalilem dzisiaj 32 stopnie, dość słoneczny dzien po 3 km do sklepu zgasilem zrobilem zakupki 10 min i wracam, odpalam 65 stopni, jade, dochodzi do 92 i sie utrzymuje 89-92 stopni, przy postoju rosnie do 93-94. Na trasie jak go podkrece do 180km/h 5 tyś obrotów (90 koni jednak) to mi pokazalo 105 stopni i sie wystraszyłem że mi zaraz zagotuje. I mam pytanie czy ta temperatura jest normalna i sie mam nie martwić czy termostat jest zepsuty a może dobrze pokazuje i jest jakaś usterka w chłodnicy czy coś bo przyznam sie że nie sprawdzałem wężyków od chłodnicy czy są ciepłe. Włączenia wentylatora przy tych 105 stopniach nie zanotowałem może buczenie silnika przy pięciu tysiącach obrotów mi zagłuszyło. Jutro jade na test jeszcze podkrecenia go na trasie, stanę w razie wystąpienia takiej wyższej temperatury i sprawdze co sie dzieje pod maską. Prosiłbym narazie o jakieś wskazówki czy po prostu informacje czy to normalne a jutro napisze jak było na trasie. Dzieki i pozdrawiam.
Suchyy
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lip 2016, o 21:14
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Duża temperatura silnika

Postprzez drahe » 23 lip 2016, o 22:13

Tak ma być.Poszukaj tematów o temperaturze w silnikach z16xep xer z18xer.
W tych silnikach jest termostat z grzałką i jest kontrolowany elektronicznie.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

stat4u