Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra III h 1.6 -SZARPANIE PRZY REDUKCJI! Pomocy!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra III h 1.6 -SZARPANIE PRZY REDUKCJI! Pomocy!

Postprzez Eamen88 » 5 lip 2016, o 19:50

Witam Wszystkich,
Niestety pozostaje mi juz tylko forum i wasza pomoc. Jestem juz zmęczony dochodzeniem co może być przyczyna takiego zachowania mojej Astry, ale n.pierw parametry.

Astra III h
1,6 twinport+ lpg firmy lpg tech
Skrzynia Easytronic
Przebieg ok 140 tys
Rok produkcji koniec 2004

Problem:
Auto przy redukcji najcześciej z biegów 5 na 3 lub 4 na 3 lub 4 na 2 strasznie szarpie i traci moc ,dzieje sie tak także przy obciążeniu pod np górkę . Ogolnie dociśnięcie pedału do końca i szybka redukcja powoduje szarpanie, po kilkukrotnym szarpaniu zaświeca sie check i nie gaśnie - wywala błąd położenia wału korbowego. Co ciekawe sytuacja dzieje sie tylko i wyłącznie po mocnym nagrzaniu silnika np po przejechaniu 15 km. Od razu po włączeniu i jeździe przez pierwsze 20 minut wszystko chodzi super, bez najmniejszego problemu, nawet przy redukcjach nie ma problemu. Autko do tej pory jeździło bez zarzutu. Myślałem o uszkodzonej głowicy lecz silnik odpala od kopa nawet na zimno i nigdy nie miałem problemu z jego odpaleniem. Pracuje także sprawnie i nie słychać stuków.

Auto oddałem do mechanika który wymienił:
- cewkę zapłonowa na używkę ale dobra
- świece zapłonowe
- czujnik położenia wału korbowego
- sterownik silnika został wysłany i zregenerowany także jest w 100% sprawny.

Prawda jest taka ze nie mam juz pomysłu co może być powodem bólu mojej astry. Proszę może ktoś z was miał podobna sytuacje ??
Eamen88
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 19:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 65 gości

stat4u