Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z14xep głośna praca chcwile po zapaleniu i rozgrzaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z14xep głośna praca chcwile po zapaleniu i rozgrzaniu

Postprzez apaczo@wp.pl » 12 cze 2016, o 17:05

Witam,
Mam glośną pracę silnika chwilę po zapaleniu i jak się rozgrzeje to chodzi tak:
https://drive.google.com/open?id=0B43pq ... TRTSEwyRGs
Czy to rozrząd?Czy klapki w Twinporcie?
apaczo@wp.pl
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 16:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Z14xep głośna praca chcwile po zapaleniu i rozgrzaniu

Postprzez apaczo@wp.pl » 1 lip 2016, o 21:38

Witam,
Dziś zmierzyłem ciśnienie oleju. Okazało się że na jałowym biegu jest 0,8-1 bar. W drugiej takiej astrze na rozgrzanym pokazało 2,5 bar. Zamówiłem zestaw naprawczy pompy. We wtorek założę. Miał ktoś taki przypadek?
apaczo@wp.pl
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 16:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Z14xep głośna praca chcwile po zapaleniu i rozgrzaniu

Postprzez karall » 12 lip 2016, o 21:25

Witam,
Czy udało Ci się rozwikłać problem. Również mam Z14XEP i bardzo podobne objawy. Byłem dzisiaj u mechanika, który jedynie na słuch stwierdził, że może to być łańcuch rozrządu albo zawory. Chce zagazować moją Astrę tylko jak narazie naturalną kwestią będzie wyeliminowanie najpierw tych 'klekotów'. Zmiana rozrządu to spory wydatek, choć mechanik stwierdził, że jeśli to zawory to naprawa będzie jeszcze droższa.
Auto jest z Niemiec i ma 195tys przebiegu i z mojej wiedzy rozrząd nie był robiony.
karall
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lip 2016, o 20:34
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Z14xep głośna praca chcwile po zapaleniu i rozgrzaniu

Postprzez apaczo@wp.pl » 13 lip 2016, o 07:10

Trzeba wymienić cały rozrząd z kołami zębatymi. Tłoczek napinacza jest za bardzo wysunięty i gubi olej. Masz zaślepkę pod króćcem pompy wody. Odkręć i dopchnij listwę napinajacą w czasie pracy i będzie cisza. Tłoczek ma być wysuniety max 1 cm. Sam napinacz nic nie daje. Cisnienie w silniku spada i mnie wprowadzilo w bŁąd(kupiłem zestaw naprawczy pompy oleju). Jak coś to pisz. Ja robiłem sam i poznałem już ten silnik w szczegółach.
apaczo@wp.pl
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 16:51
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

stat4u