Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dziwny dźwięk z okolic pokrywy zaworów w Astrze 1.6

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dziwny dźwięk z okolic pokrywy zaworów w Astrze 1.6

Postprzez mack » 9 cze 2016, o 16:27

Witam,
Moja astra po nagrzaniu wydobywa charakterystyczny "świst" z okolic pokrywy zaworów. Nagrałem ten dźwięk i jest coś takiego :

http://vocaroo.com/i/s0bTraEjZjgv


Czy faktycznie będzie do wymiany pokrywa zaworów ? Jeżeli tak, to czy tylko oryginalna (1000zł ?) czy jakaś regeneracja ma tu sens ? I ewentualnie ile można przejeździć na tym defekcie ?
mack
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 09:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwny dźwięk z okolic pokrywy zaworów w Astrze 1.6

Postprzez jacek40 » 15 cze 2016, o 23:36

Przerabiałem ten temat swojej asterce http://screenshooter.net/7139782/tifisjr masz fotke zobacz czy tym zaworkiem zasysa ci powietrze jeśli zasysa to masz uszkodzoną membranę w pokrywie zaworów,jest jakas firma co regeneruje tą membranę,wymienialem pokrywe zaworów w oplu w sumie koszt pokrywy plus robocizna 1037zł gwarancja 2 lata,co do regeneracji to 270 zeta regeneracja membrany,60 zł demontaż i montaż pokrywy zaworów,plus uszczelka pod pokrywe 60 zł i na rok gwarancja,kontroluj poziom oleju mi przy uszkodzonej membranie wciagneła trochę oliwy
Avatar użytkownika
jacek40
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 10:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwny dźwięk z okolic pokrywy zaworów w Astrze 1.6

Postprzez mack » 21 cze 2016, o 10:43

Dokładnie tak jak powiedział kolega wyżej. Uszkodzona była membrana. Wymiana pokrywy zaworów załatwiła temat. Myślę, że temat przyda się jeszcze wielu osobom, bo to ponoć dość częsta usterka. Ot takie pokrywy robią.
mack
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 09:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwny dźwięk z okolic pokrywy zaworów w Astrze 1.6

Postprzez katoem » 7 lip 2016, o 16:20

Witam. Jestem nowym na forum i chcę się przywitać. Co do tematu to też mam problemy z odmą. Wyszło że pokrywa zaworów jest wszystkiemu winna. Znajomy mechanik zamówił ją w serwisie GM. Cena 1250. Szok. Poszukałem w necie i dziś kupilem nówkę oryginalną GM za 850 zł. W Katowicach Ligocie jest sklep który sprowadza części bezpośrednio z niemiec. Jak ktoś potrzebuje mogę dać namiary. 400 zł różnicy to jest bardzo dużo.
katoem
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lip 2016, o 16:14
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 61 gości

stat4u