Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez sahar36 » 20 kwi 2016, o 08:55

Witam. Od kilku miesięcy posiadam Astrę H kombi z silnikem 1.6 105Km ( bez gazu ). Ogólnie wszystko OK, jednak kilka dni temu pojawił się pewien problem. W trakcie jazdy na wyższych obrotach - ok 3,5-4 tyś. - silnik zaczyna głośniej pracować, czasami występuje efekt "zmulenia" i w tym momencie zapala mi się żółta kontrolka "check" ( auto z kluczem). Dodatkowo przy większych wzniesieniach silnik szybko słabnie, obroty spadają również przy redukcji na niższy bieg i szarpie autem. Ogólnie samochód wydaje mi się od pewnego czasu słabszy niż wcześniej. Jestem umówiony ze swoim mechanikiem na przyszły tydzień, ale chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was miał podobny problem albo podejrzewa w czym rzecz.
Pozdrawiam.
sahar36
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 08:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez MISIEK13111981 » 20 kwi 2016, o 13:17

To chyba jakaś plaga, bo mój od wczoraj też zaczął szarpać, żadnych błędów. Nie wiem może chrzczone paliwo, ale tankowałem na dwóch różnych stacjach, na pierwszej auto było jakby słabsze, a po tankowaniu na drugiej i 100 km zaczął szarpać?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez zonem » 21 kwi 2016, o 18:52

Niestety i mnie dopadł problem chyba z EGRem, ktoś ma możliwość zrobienia zdjęcia otworzonego na 100% sprawnego EGR? Jak daleko trzpień powinien się wysunąć/otworzyć? Mam u siebie jak sprawdzę opcomem zawsze niepoprawną wartość otwarcia EGR...
Załączniki
egr zamkniety.JPG
EGR zamknięty
egr zamkniety.JPG (40.42 KiB) Przeglądane 18561 razy
egr  otwarty.JPG
EGR otwarty
egr otwarty.JPG (42.78 KiB) Przeglądane 18561 razy
zonem
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 19:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez maniak » 23 cze 2016, o 08:00

No jak dla mnie to jest oczywiste, że trzeba zmienić mechanika. Powodów, dlaczego tak się dzieje jest cała masa. Jednym z nich jest to, że może być przewód paliwowy nie do końca drożny. Czasem wystarczy tylko go oczyścić.
Ostatnio edytowano 9 sie 2021, o 20:04 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto link komercyjny
maniak
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 10:04
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez zonem » 9 lip 2016, o 21:55

No to cóż dzisiaj problemów ciąg dalszy... Auto nie jest w stanie utrzymać obrotów biegu jałowego, silnik zimny odpalam, ssanie przestanie podtrzymywać silnik i w tym momencie obroty nagle spadają i silnik gaśnie. Ciepły silnik odpalę, ssanie jest jakieś 2-3s do ustalenia obrotów po czym wyłącza się o obroty spadają - silnik gaśnie.
Zrobiłem logi opcomem LINK może ktoś na coś wpadnie, mam wyprogramowany egr i klapy wirowe - te dwa elementy można raczej pominąć przy diagnozie..
Zastanawiam się czy w takich objawach możliwa jest nieszczelność w układzie dolotowym, dzień wcześniej silnik jak by zawiesił się na 2000obr/min na biegu jałowym i nie chciał zejść z obrotów, to się więcej nie powtórzyło...

Jakieś pomysły? Rady?
zonem
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 19:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez cichy79 » 10 lip 2016, o 11:07

Witam.
Mam podobny problem o którym pisze Sahar36,moj silnik to 1.6 16V TwinPort 105KM.
A mianowicie dzieje sie tak ze po zatankowaniu paliwa,stacje juz zmieniałem,po chwili jazdy zapala sie kontrolka CheckEngine sprawdzałem komputerem wychodzi błąd P0136.
Silnik może i nie słabnie czy nie muli go ale zużycie paliwa według mnie jest bardzo duże komputer pokazuje średnio 9,1 litra na sto kilometrów,wydaje mi sie to duża wartość.
Znajomy ma taki silnik i on widziałem na własne oczy ma wskazania w granicach 7.5 średniego zużycia a miasto jeśli dłużej jeździł to 7.9.
Co koledzy podejrzewacie co to moze byc ???
Zatankowaniu an innej stacji daje mi tyle ze CheckEngine zgaśnie ale z spalaniem jest dalej to samo.
cichy79
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 14:55
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez lukaszjohny1989 » 10 lip 2016, o 12:33

Cichy79 to duże spalanie w twoim samochodzie jest przez to że na 100% siadła Ci sonda lambda
Są dwie sondy jedz do mechanika i zdiagnozuj która to.
Gdy by jeszcze występowało Ci szarpanie samochodu podczas jazdy to dodatkowo będzie to wina zaworu EGR.
. najlepiej odłączyć pierwsza sonde przy katalizatorze i sprawdzić czy spalanie wroci do normy.
lukaszjohny1989
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 17:03

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez cichy79 » 10 lip 2016, o 12:49

lukaszjohny1989 a te wartości spalania sa duże co nie ???
Bo mnie to jest za dużo a bylem u jednego mechanika i twierdzi ze masz Pan ciężka nogę ale myślę sobie no bez przesady.
No narazie szarpania nie ma,nic nie czuć auto plynnie chodzi,nawet falowania obrotów też nie ma.
A mówisz ze jedna jest przy katalizatorze a druga w którym miejscu ???
cichy79
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 14:55
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez lukaszjohny1989 » 10 lip 2016, o 13:23

Zmień mechanika który Ci tak powiedział tzn że jest głupi i nie ma pojęcia.
Samochód musisz podpiąć pod komputer żeby się upewnić albo odłączyć pierwszą sonde przy katalizatorze i zobaczyć czy wartości spalania będą mniejsze na postoju powinno wskazywać od 0,5l-0,9l.
Do drugiej sondy trzeba chyba się od spodu dostać nie wiem w którym miejscu dokładnie ona jest.
Aby odłączyć sonde wystarczy wyjąc tylko wtyczke,
Pali Ci się kontrolka z silnikiem (kontrolka emisji spalin)?
Koszt nowej sondy to około 250zł
lukaszjohny1989
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 17:03

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez cichy79 » 10 lip 2016, o 13:56

No właśnie pali sie CheckEngine kontrolka z silniczkiem.Nie mylić z kluczykiem.
cichy79
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 14:55
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 61 gości

stat4u