Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wibracje silnika - układu napędowego.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wibracje silnika - układu napędowego.

Postprzez wr75 » 30 wrz 2023, o 10:27

Zauważyłem, że w pewnym monecie ruszania (np. przy wjeździe do garażu, bez dodawania gazu i obojętnie na którym biegu) silnik, cały układ napędowy, dostaje wibracji, które przenoszą się na karoserię. Podejrzewałem zużycie poduszek zawieszenia układu napędowego, sprawdziłem wszystkie, żadna nie byłą uszkodzona, ale tak prewencyjnie wymieniłem trzy, które uważałem za najbardziej zużyte. Efekt żaden. Bardziej dokładniej analizując problem, skojarzyłem ten objaw z niewłaściwą pracą skrzyni biegów. Opór przy włączaniu trzeciego biegu, a czasami i biegu wstecznego. Dokonywałem serwisowej regulacji skrzyni, ale to również nie przyniosło poprawy.
Obecnie moje podejrzenie ukierunkowuję na sprzęgło, chociaż nie mam żadnych problemów z jego używaniem.
Aby bardziej zobrazować usterkę porównam te wibracje do tych które występują przy awarii dwumasy w innych silnikach.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wibracje silnika - układu napędowego.

Postprzez wr75 » 27 paź 2023, o 16:41

Widzę, iż pomimo dużego zainteresowania tematem, nikt nie chciał się do niego ustosunkować. Domyślam się, że opisany przypadek to indywidualny problem przy eksploatacji mojego egzemplarza Astry. Trochę mam praktyki przy wyszukiwaniu przyczyn usterek, co nie raz czyniłem z dobrym skutkiem przy poprzednich moich samochodach, ale tym razem brak mi pomysłów. Próbowałem poznać opinię jednego zaprzyjaźnionego mechanika, ale kiedy powiedział, że na początek "dobierzemy" się do drążków kierowniczych, to zrezygnowałem z jego pomocy. Tak dla formalności, wcześniej sprawdziłem, żadnych luzów w zawieszeniu, ani w układzie kierowniczym. Może jakaś podpowiedź?
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

stat4u