Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Brak mocy po rozruchu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Brak mocy po rozruchu

Postprzez axfive » 11 gru 2022, o 18:16

Witam,
Silnik 1.8 z instalacją LPG
Po uruchomieniu praca silnika jest nie równa obroty lekko falują. Podczas dodania gazu czy to próby ruszenia z miejsca samochód jak by nie miał siły i się "dusił /zalewał". Po około 2-3 minutach silnik wskakuje samoczynnie na chwilę na 2000-2500 Ob/min po czym spada do odpowiedniej wartości a problem ustępuje. Jeżeli po tym zgasił bym silnik i uruchomił ponownie wszystko będzie OK. Zdarza się że w trakcie tych pierwszych 2-3 minut auto zgaśnie. Po odpaleniu jest nadal problem dopóki, jak wyżej - nie wskoczy na chwilę sam na obroty po lekkim podgrzaniu.
Nie mam już pomysłu co wziąć jeszczę pod uwagę

Elementy które sprawdziłem
Sterownik silnika (podmiana na inny) , pompa paliwa, listwa wtryskowa z wtryskiwaczami, sonda lambda, przepustnica, przepływomierz, świece, cewka zapłonowa.
Odłączona chwilowo instalacja LPG- nie pomaga.
Ponad to przy odpaleniu zimnego silnika na LPG problemu nie ma i wszystko jest dobrze.
axfive
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 17:42
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak mocy po rozruchu

Postprzez zelek07 » 17 sie 2023, o 21:51

Uporałeś sie z problemem? ja mam podobny i tez już rozkładam ręce, jeszcze zostaje podmiana wtryskiwaczy benzynowych
zelek07
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sie 2023, o 21:49
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak mocy po rozruchu

Postprzez axfive » 17 sie 2023, o 22:03

Problem niestety jeszcze nie rozwiązany. Jeszcze mam w planie sprawdzić listwę od LPG czy aby na pewno nie przepuszcza gazu. Chodź nie sądzę by tu leżał problem ale sprawdzić nie zaszkodzi.
axfive
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 17:42
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak mocy po rozruchu

Postprzez Eld3Rly » 19 gru 2023, o 10:56

U mnie pomogla wymiana przepływki, ale mozesz sprawdzic jeszcze czujnik powietrza zasysanego
Eld3Rly
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 gru 2023, o 10:52
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Brak mocy po rozruchu

Postprzez lolita66 » 8 lut 2024, o 14:36

A jakie ogólnie mogą być rozwiązania problemu oprócz wymiany przepływki?
Avatar użytkownika
lolita66
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2024, o 14:31
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

stat4u