Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zerwany łańcuch rozrządu ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Zerwany łańcuch rozrządu ?

Postprzez petr151 » 25 mar 2022, o 08:27

Witam, mam pytanie czy to objaw zerwanego łańcucha rozrządu ? Samochód bez obciążenia puszczony gaz dojeżdżał do świateł, w pewnym momencie zapaliła się kontrola ładowania akumulatora, silnik zgasł, nie dało się go już odpalić , rozrusznik nie dał rady zakręcić przygasały kontrolki, po podłączeniu kablami innego akumulatora dokładnie to samo brak kręcenia . Opel astra H 1.4 benzyna.
petr151
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 mar 2022, o 08:19
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Zerwany łańcuch rozrządu ?

Postprzez topiq » 13 kwi 2022, o 08:52

Pierwszy raz słyszę o zerwanym łańcuchu rozrządu w 1.4. Prędzej może przeskoczyć niż się zerwać. Najprościej to albo zdjąć pokrywę rozrządu i sprawdzić wzrokowo. Drugi patent to wykręcić świece, wrzucić do jednego cylindra np. długi śrubokręt, odkręcić korek wlewu oleju i na 5 biegu próbować delikatnie przepychać. Jak śrubokręt zacznie się poruszać a wałek będzie stał, to masz odpowiedź. A jak będzie się ruszał, to może być przeskoczenie łańcucha, albo problem z rozrusznikiem. Niestety te silniki są kolizyjne, więc jak zgięło zawory to i tak czapka w górę pójdzie.
U mojego teścia w Dacii 1,6 jak się zerwał pasek to rozrusznik kręcił leciutko ale nie było obrotów. Na szczęście jedynie wymienił pasek rozrządu na nowy i jeździ od kilku lat dalej. Ale tam jest tylko 8 zaworów.
Można jeszcze ewentualnie zajrzeć kamerką inspekcyjną do cylindrów i obadać zawory.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zerwany łańcuch rozrządu ?

Postprzez soltys_viara » 14 kwi 2022, o 20:44

był jakiś dźwięk na chwile przed tym jak silnik zgasł? wydaje mi się że gdyby łańcuch strzelił to było by to słychać.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

stat4u