Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Utrata mocy oraz falujace obroty

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Dave1122 » 10 lut 2022, o 15:43

Siemanko witam wszystkich!
Mam pewien problem z moją astrą 1.6 z gazem ponieważ w ostatnim czasie kiedy jest zimniej kiedy odpalam auto na początku na ssaniu ladnie pracuje w momencie kiedy ssanie sie odlacza pojawią się problem spadających obrotów przy dojeżdżaniu do skrzyżowania kiedy wciskam sprzęgło obroty spadają do 0. Drugim problem jest ze na zimnym często traci moc i mimo redukcji nic nie pomaga auto wystarczy zgasić i odpalić od nowa i wszystko wtedy jest już okej. W ostatnim czasie zrobiłem czyszczenie katalizatora preparatem i mam wrażenie ze jest lekka poprawa lecz dalej pojawiają się te same problemy. Dodam jeszcze że na biegu jałowym obroty caly czas falują.
Problem pojawia się z wyłączonym gaz jak i na gazie
Liczę na wasza pomóc!
Dave1122
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 15:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Wandoch » 20 lut 2022, o 19:43

Sprawdzałeś korekty paliwowe ?
Masz jakieś błędy?
Wandoch
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2022, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Dave1122 » 20 lut 2022, o 21:00

Nie ma żadnych błędów.
W przypadku odpięcia sondy lambda wydaje mi się jakby auto lepiej pracowało i nie traci az tak mocy
Dave1122
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 15:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Wandoch » 20 lut 2022, o 21:15

Sprawdź korekty paliwowe może Ci zalewać silnik
Zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza wątpię żebyś miał 14.7 jednostek powietrza na 1 jednostkę paliwa
Ew. Sprawdź odpowietrznik paliwa
Masz dostęp do interfejsu diagnostycznego żeby sprawdzić korekty? Jeżeli nie to udaj się do mecha tylko zaznacz że nie chcesz szukać błędów tylko sprawdzić korekty ;)
Wandoch
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2022, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Dave1122 » 20 lut 2022, o 21:35

Jest to możliwe że jak się auto dobrze zagrzeje to już nie ma takiego problemu?
Dave1122
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 15:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Utrata mocy oraz falujace obroty

Postprzez Wandoch » 20 lut 2022, o 21:51

Zbyt mała dawka paliwa na ssaniu jest bardziej odczuwalna, błędu Ci nie wyrzuca bo ECU wtryskiami potrafi wyregulować jak się nie mylę do 25% nieprawidłowości powyżej 25% (albo 20 nie pamiętam dokładnie) wyrzuci Ci błąd przeważnie sondy "Zbyt uboga" lub "Zbyt bogata" mieszkana paliwowo-powietrzna
(Większość widząc taki błąd poleci wymienić sondę :lol: :lol: )
To jest tylko moja teoria żeby postawić dogłębna diagnozę musiałbym widzieć zachowanie sond przed k za kątem, długie i krótkie korekty paliwowe, jeżeli masz obd2 zrób diagnozę wstaw fotki to postaram się jakoś pomóc:)
Wandoch
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2022, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u