Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra gasnie na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra gasnie na zimnym silniku

Postprzez michalmiki999 » 25 sty 2022, o 12:10

Witam potrzebuję fachowej porady dotyczącej mojej astry. Od dłuzszego czasu zmagam sie z takim problemem ze , po zapaleniu samochodu astra najpierw wchodzi na wysokie obroty dopiero po paru chwilach one spadają auto zapala normalnie bez wiekszych problemow,czasami chodzi po prostu jak traktor nierówno następnie kiedy wyruszam w trase kiedy dojezdzam np. do skrzyzowania czy ronda i wrzucam luz i sprzegło obroty spadaja do 0 i auto gasnie samo od siebie i tak sytuacja sie powtarza dopóki astra sie nie nagrzeje dalej ponagrzaniu juz nie gasnie za kazdym razem ale widac falowanie obrotów ze spada np do 4-5tys. Dopiero po przejechaniu gdzies 20 -30 minut i ponownym odpaleniu silnika sytuacja sie normuje. Mam wrażenie ze teraz gdzie jest zimno sytuacja coraz bardziej sie pogarsza.
Do tej pory została zmieniona cewka i świece. Mechanik stwierdził ze to wina cisnienia oleju ze jest za wysokie wiec wymienił olej filtry wyczyścil mise olejową ale poprawy zadnej.
KOdy błedów recznie sprawdzone ECN 030000 ,030100,030200,030300,030400.031400,161450 Astra H 1.6 105km Z16XEP + LPG załozone w 2017 roku
Teraz jak myslicie w co dalej uderzyć wymienic zeby nie pakowac sie w koszty. ???
michalmiki999
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sty 2022, o 11:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra gasnie na zimnym silniku

Postprzez Dave1122 » 10 lut 2022, o 14:58

Mam podobny problem plus na biegu jałowym delikatnie falują umnie obroty. Jest też problem ze auto traci moc mimo iż dodaje gaz nie reaguje czasami redukacja biegu nie pomaga i muszę zgasić i odpalić auto od nowa i wtedy jest wszystko okej jakies sugestie co zrobić? Ostatnio zrobiłem czyszczenie katalizatora jakimś preparatem i odniosłem wrażenie ze jest trochę lepiej.
Dave1122
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 15:36
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

stat4u