Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dziwna sprawa po wymianie odmy.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dziwna sprawa po wymianie odmy.

Postprzez Maciek1982 » 27 paź 2021, o 19:10

Witam mam problem z astrą ☺ auto po wymianie odmy zaczęło dymić na bało. O tyle jest to dziwne że dymienie pojawia się dopiero przy rozgrzanym silniku i przeważnie gdy daję gaz do dechy wtedy za autem pozostaje duży obłok dymu oraz pojawiają się dziwne trzaski pod maską. Odma została wymieniona na oryginalną razem z pokrywą zaworów, został też wymieniony zawór zwrotny. Może ktoś coś podpowie gdzie szukać problemu.
Maciek1982
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2021, o 21:55
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Dziwna sprawa po wymianie odmy.

Postprzez Astrobot » 28 gru 2021, o 21:43

Witam, wyjaśniło się to?
Mam podobnie po wymianie pokrywy na skv.
Astrobot
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 wrz 2021, o 06:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwna sprawa po wymianie odmy.

Postprzez Maciek1982 » 4 lut 2022, o 22:55

Tak sprawa się wyjaśniła. Należało wymienić pokrywę zaworów która jest razem sprzedawana z odmą lub separatorem olej ogólnie to jedna i ta sama część. Nie ma się co bawić w zamienniki nic to niedaje. Musiałem kupić oryginał, wydać te ciężkie pieniądze. Oczywiście była też druga usterka auto zaczęło w tym samym czasie palić około 11 litrów na 100 km. Był też katalizator do wymiany. Rdzeń został rozerwany przez olej który przedostawał się przez uszkodzony separator oleju/odmę. Po wymianie tych dwóch rzeczy auto jeździ jak nowe spalanie spadło do 7.9 l przestało kopcić oraz przestał też znikać olej
Maciek1982
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2021, o 21:55
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u