Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nagła awaria sprzęgła Z14XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nagła awaria sprzęgła Z14XEP

Postprzez BalROCK » 13 sie 2021, o 16:15

Braci Asterkowa! Ratuj!

Dojechałem dosłownie godzinę temu na wczasy nad Bałtyk (niemal 500 km) i dosłownie 200m od ośrodka wczasowego okazało się, że nie mam sprzęgła. Po prostu sprzęgło swobodnie wpada w podłogę i odbija. Biegi na postoju i zgaszonym silniku chodzą normalnie. Aha - poziom płynu hamulcowego w zbiorniku wyrównawczym chyba nie spadło (a jeśli tak to minimalnie).
Musiało się więc to stać nagle. Jestem lekko spanikowany chwilowo więc pisze do Was w emocjach :/ Obdzwoniłem paru mechaników w okolicy i twierdzą generalnie, że to najpewniej poleciał wysprzeglik. Na ten moment mam słabe warunki, żeby położyć się pod samochód (poza tym jest gorący po trasie), więc nie jestem w stanie podać żadnych szczegołów. ALe jak byście mnie naprowadzili na to co sprawdzić, czego oczekiwać.

Czy ktoś z Was mógłby pokrótce powiedzieć jaka jest konstrukcja sprzęgła w Astra H 2004, HB, Z14XEP. Jest szansa, że to jest coś mniej poważnego i upierdliwego w naprawie? Pomocy :/
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u