Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H 1.8 Z18XE Osłona Silnika ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H 1.8 Z18XE Osłona Silnika ?

Postprzez Kaziczek » 29 lip 2021, o 15:05

Witam, mam pytanie, czy w tym konkretnym modelu jest zamontowana plastikowa osłona silnika od dołu, tak jak to jest w dieslach, W mojej nie ma, i nie mogę znaleźć w sklepach i na allegro, są tylko do diesla .
Kaziczek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2021, o 11:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H 1.8 Z18XE Osłona Silnika ?

Postprzez topiq » 3 sie 2021, o 07:43

U mnie tylko osłona od zderzaka i osłona paska. Pod cały silnik nie ma. Można dokupić, nawet metalową, ale niektóre nie mają otworu na korek oleju, więc wymiana oleju albo górą albo demontaż całej osłony przed spuszczeniem oleju.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H 1.8 Z18XE Osłona Silnika ?

Postprzez Kaziczek » 3 sie 2021, o 08:10

Czyli fabrycznie nie ma osłony ?! Pytam, bo po ostatniej wizycie w warsztacie, mechanik wrzucił mi do bagażnika taką plastikową osłonę, kazał przejechać 1000km i wrócić na warsztat żeby założyć osłonę, ale osłona nijak nie pasuje, a inny mechanik stwierdził, że w tym modelu nie ma osłony ?! a tą przez pomyłkę wrzucili mi do bagażnika z innego pojazdu :D :shock: :D !!!
Kaziczek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2021, o 11:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra H 1.8 Z18XE Osłona Silnika ?

Postprzez topiq » 3 sie 2021, o 09:53

Fabrycznie tylko w pakiecie na złe drogi czy jakoś tak. Rozkoduj VIN to się dowiesz czy taki pakiet miał, ale wątpię. Ja mam wersję HB5 Sport i u mnie nie ma. https://opel.7zap.com/pl/car/a04/a/2/4-0/ można sobie po VIN zobaczyć jakie części.
Po numerze VIN ilość części redukuje się u mnie do tej małej plastikowej osłony nr. 18
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u