Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu

Postprzez Kennar » 20 lip 2021, o 20:07

Witam.

Jestem posiadaczem Opel Astra H 1.6 16v rocznik 2004 (benzyna + gaz) 77kw
Od kiedy zakupiłem samochód jest problem z tym że:

Gdy puszczę gaz i ponownie delikatnie dodam gazu to czuć szarpnięcia, czasami lekkie czasami większe, jest to odczuwalne na wszystkich biegach.
Cały czas świeci się check engine po sprawdzeniu błędów są to PO300, PO301, PO302, PO303, PO304, PO314 dodam że wymieniłem świece na nowe tak samo jak i cewkę a błędy dalej się pojawiają.

Najlepsze jest to że jestem świeżo po kapitalce silnika, nowa głowica, pierścienie, tłoki, uszczelki, rozrząd, czyszczenie EGR, przepustnicy, dolotów powietrza itp a to dlatego że samochód wcześniej strasznie brał olej, praktycznie co miesiąc dolewałem 0.5-1L oleju, dodatkowo samochód stał rok wyrejestrowany za granicą i okazało się że pierścienie było zapieczone.
Byłem u kilkunastu mechaników każdy rozkłada już ręce i nie wiem co robić dalej, dlatego też proszę Was o pomoc.
Kennar
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2021, o 20:05
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu

Postprzez Whitemamba » 22 lip 2021, o 02:49

Masz brudny kolektor ssący i zatkane kanały od egra.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu

Postprzez emb13 » 18 sie 2021, o 13:37

Whitemamba napisał(a):Masz brudny kolektor ssący i zatkane kanały od egra.

Zgadzam się. Moja Astra też miała ten problem. Mechanik szukał długo, aż stwierdził, że wyczyści kolektor i egr i zobaczy czy pomoże. No i się udało. Warto spróbować, tym bardziej, że to tani sposób, a może zadziałać.
emb13
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sie 2021, o 13:26

Re: Szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu

Postprzez Kennar » 21 sie 2021, o 08:15

Witam.
Okazało się że mam uszkodzony EGR prawdopodobnie, gdyż po odpięciu jego samochód już nie szarpie.
Teraz pytanie czy jest to EGR czy kanały egr, z tego co mechanik mówił to czyścić kolektor ssący.

Dodatkowo problem z znikaniem oleju dalej występuje, ostatnio mechanik mówił żeby wlać olej i uszczelniacz lecz po 2000km patrzę i znów brak oleju, samochód nie dymi, silnik pracuje równo.
Zauważyłem jednak że przy cewkach jest taki mały otwór przez który wsysa lewe powietrze, jak czytałem jest to uszkodzona membrana odmy, czyli taka guma, pytanie czy to może powodować znikaniem oleju oraz błędy z wypalaniem zapłonu? (Świece jak i cewka jest nowa)
Kennar
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2021, o 20:05
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

stat4u