Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16XER błąd P0130

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XER błąd P0130

Postprzez marcinluj » 24 maja 2021, o 00:37

Witam, mam problem z astra GTC Z16XER. Mechanik już nawet rozkłada ręce. Auto pokazuje błąd P0130 od sondy. Mimo że sonda została wymieniona na gm- owska. Gdy skasuje kontrolkę check pojawi się dopiero za 3-4 odpaleniem. Auto raz na jakiś czas traci moc gdy wytraci prędkość obrotowa do tak 1.5 tys obr/ min nie chcę jechać strasznego muła łapie np. gdy zatrzymam się na stopie i chce dołączyć się do ruchu, ale gdy zgasze i odpalę wszystko wraca do normy. Jakby odlaczalo jeden cylinder. Kiedy puszczę gaz czuć szarpnięcie. W dodatku metoda hamulec gaz pokazuje błąd czujnika położenia walka odpięcie Aku na 20 min nie pomaga znowu się pokazuje mimo że na kompie nie pokazuje błędu związanego z nim. Gdzie szukać przyczyny? Ktoś może się spotkał z takim problemem? Zastanawiam się czy może przypadkiem jeden wtrysk nie leje albo ECU już padło ale nie chcę pochopnie narazac się na duże koszta.
marcinluj
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2021, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XER

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości

stat4u