Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra gaśnie podczas jazdy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez okularniica » 26 kwi 2021, o 16:14

Od 2 miesięcy jestem posiadaczką Astry H 1.4 benzyna. Chciałabym żebyście pomogli znaleźć mi rozwiązanie problemu. Mianowicie autko gaśnie podczas jazdy. Nieważne jaki bieg, jaka prędkość i jakie obroty. Dzieje się średnio co 300km. Odcina jej tak jakby prąd do połowy, bo światła na zewnątrz, w środku i wyświetlacz świeci ale żadne kontrolki już nie. Przy przekręcaniu kluczyka nie kręci, nie pomaga zapychanie ani holowanie. Po jakimś czasie (czasami po minucie, czasami po godzinie) wklada się kluczyć i magicznie odpala tak jak gdyby nigdy nic. Błędów komputer już dawno żadnych nie pokazuje.
Stoi teraz u elektromechanika, który twierdzi że może to być moduł cim. Z tego co zdążyłam przeczytać to objawy uszkodzeń tego modułu są inne niż gaśnięcie silnika podczas jazdy. Moje pytanie czy faktycznie ktoś z was miał taki problem i udało się go rozwiązać? Czy mechanik przypadkiem nie próbuje naciągnąć mnie na koszta bo zostałam poinformowana, że sam modul cim kosztuje 600zł.
Z góry dziękuję za pomoc ;)

PS wiem że wątków na temat gasniecia auta jest tu mnóstwo ale nie udało znaleźć mi się odpowiedzi na moje pytanie i mam wrażenie, że moja sytuacja jest trochę inna niż wszystkie opisane na forum.
okularniica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 16:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez andy17d » 26 kwi 2021, o 19:50

Alternator i akumulator sprawdzałaś? Jakie jest napięcie na klemach. Nie ma jakichś luzów na kablach?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez Whitemamba » 26 kwi 2021, o 21:49

Moduł może tyle kosztować do tego dolicz zakodowanie. Może czujnik położenia wału? Czy czasami odpala ciężko? Ale jeśli po zgaśnięciu nie chce nawet zakręcić to może być to problem ze stacyjką (cim). Jakieś błędy chyba musi pokazać po niekontrolowanym zgaśnięciu podczas jazdy.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez andy17d » 27 kwi 2021, o 13:36

Faktycznie, tak jak pisze Whitemamba, opis pasuje do problemów ze stacyjką albo z kluczykiem. Check-engine nie miga czasem?
Niestety problemy z elektryką są często trudne do ogarnięcia.
Może to być zarówno uszkodzony moduł albo luźny, brudny styk.
W jaki sposób sprawdzasz błędy?
Poza tym nie można odpalać na pych samochodu z katalizatorem.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez okularniica » 27 kwi 2021, o 15:26

andy17d napisał(a):Alternator i akumulator sprawdzałaś? Jakie jest napięcie na klemach. Nie ma jakichś luzów na kablach?


Mechanik sprawdzał, wszystko jest dobrze. Jakie jest napięcie nie mam pojęcia.
okularniica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 16:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez okularniica » 27 kwi 2021, o 15:27

Whitemamba napisał(a):Moduł może tyle kosztować do tego dolicz zakodowanie. Może czujnik położenia wału? Czy czasami odpala ciężko? Ale jeśli po zgaśnięciu nie chce nawet zakręcić to może być to problem ze stacyjką (cim). Jakieś błędy chyba musi pokazać po niekontrolowanym zgaśnięciu podczas jazdy.


Czujnik położenia wału chyba mam do wymiany, ale z tego co czytałam na forach to nie pomagało w rozwiązaniu problemu.
Odpala zawsze od razu, mechanik stwierdził, że rozrusznik działa "jak marzenie".
Właśnie ostatnio zgasł w drodze do mechanika i zaraz po tym był podłączony pod komputer i nic nie pokazywało.
okularniica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 16:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez okularniica » 27 kwi 2021, o 15:29

andy17d napisał(a):Check-engine nie miga czasem?
Niestety problemy z elektryką są często trudne do ogarnięcia.
Może to być zarówno uszkodzony moduł albo luźny, brudny styk.
W jaki sposób sprawdzasz błędy?
Poza tym nie można odpalać na pych samochodu z katalizatorem.


Check-engine się nie pojawią, jak gasnie podczas jazdy to też żadnych kontrolek nie ma.
Błędy zawsze sprawdzał mechanik komputerem.
A że nie można auta na pych to żaden z mechaników, a rozmawiałam z 5cioma, nic nie mówił
okularniica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 16:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez okularniica » 30 kwi 2021, o 10:59

Okazało się, że w module cim rozlutował się procesor. Po uderzeniu w kierownice auto gasło a po ponownym uderzeniu kontrolki wracały ;)
okularniica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 16:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra gaśnie podczas jazdy

Postprzez Whitemamba » 30 kwi 2021, o 11:15

Dzięki za informację :) Może się komuś przyda.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u