Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H pompa paliwa

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H pompa paliwa

Postprzez Titin94 » 15 kwi 2021, o 19:24

Witam. W ostatnim czasie moja Astra H (silnik 1.6 z16xep benzyna+lpg) przestała odpalać. Zacząłem szukać przyczyny i okazało się że nie pracuje pompa paliwa. Zawsze po przekręceniu stacyjki na zapłon było słychać charakterystyczny dźwięk podawania paliwa z baku, a teraz jej nie słychać. Op-Com pokazuje błąd "niskie napięcie pompy paliwa). Napięcie na kostce przy pompie paliwa jest na poziomie 3,5v. W celu wyeliminowywania błędu podłączyłem pompę na krótko i działa (samochód również odpalił na chwilę) wymieniłem również przekaźnik (nr.K13) oraz bezpiecznik niestety to nic nie pomogło, auto dalej nie odpala. Sprawdziłem tez układ zapłonowy iskra jest ok, dodam też ze paliwa jest pełny bak (świeże nie dawno tankowane) :D :D . Samochód nie chce również odpalić na LPG w trybie awaryjnym.
Co może być jeszcze przyczyną??? moje pomysły już się wyczerpały więc proszę o pomoc. :(
Titin94
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 18:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości

stat4u