Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wibracje na półsprzęgle

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wibracje na półsprzęgle

Postprzez pablo954 » 1 mar 2015, o 21:44

Witam Panowie.
Otóż przymierzam się do zakupu Astry III 1.6 Z16XEP. Przy jeździe próbnej wyczułem jakby wibracje na sprzęgle. Dodam że nie występowały żadne stuki, chrząkania, biegi też wbijało się bardzo dobrze. Nie wiem czy to po prostu "ten typ tak ma" czy coś się dzieje np. ze sprzęgłem
Oczywiście przed zakupem zamierzam podjechać do ASO albo SKP na sprawdzenie.

Nurtuje mnie tylko pytanie czy jest w tym modelu Koło dwumasowe??

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
pablo954
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 21:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez tuszok » 1 mar 2015, o 21:47

Nie ma dwumasy. Może poduszki skrzyni bądź silnika do wymiany.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez marc210ster » 6 paź 2018, o 14:09

Witaj
Zmagam się z wibracjami/gruchotaniem... Do tej pory nie wiem co powoduje te wibracje. Komfort jazdy z tą usterką nie jest znośny. Ciekawe co w ASO wymyślą.
marc210ster
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 18:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez Rafek03 » 11 kwi 2019, o 17:07

Witam i proszę o pomoc
Moja astra h 1.8 b+g 2004 kombi
czy komuś udało się rozwiązać problem z wibracjami na pedale sprzęgła ?
w mojej astrze mechanicy wymienili poduszki, układ wydechowy , cewkę zapłonową i kto wie co jeszcze . Teraz macherzy twierdza że na pewno sprzęgło zostało
Czy jest jakaś opcja sprawdzić czy to na pewno sprzęgło bo ja już nie mam siły :( za chwile wymienię połowę samochodu bo komfort jazdy jest bardzo kiepski.
Dodam że na wciśniętym do końca sprzęgle wibracje nie występują
Rafek03
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 16:27
Lokalizacja: Rzeszów
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez topiq » 12 kwi 2019, o 07:20

Ile masz już nalatane? Całkiem możliwe, że już sprzęgło ma dość. U mnie też mam wrażenie, że czasem czuć uślizg, chociaż koła potrafią zerwać przy ostrzejszym przyśpieszeniu na niskich biegach, to znów czasem słyszę jak obroty rosną a auto niespecjalnie przyśpiesza. Mimo to nie czuję zapachu palonej tarczy. Wibracje też leciutkie czuć, ale to i tak nie to co w Corsie miałem. Tam pedał sprzęgła wibrował cały czas i było to wyraźnie czuć. Niestety nie dowiedziałem się, co tam było bo sprzedałem auto. Czy wibruje również przy wciśniętym sprzęgle? Biegi lekko wchodzą? Sprzęgło u nas jest sterowane hydraulicznie. Trzeba by obadać, czy wibracje wzrastają wraz z obrotami silnika, czy to wibracje w ogóle są czy bardziej takie bicie jednostajne niezależne od obrotów silnika. Równie dobrze mogą być to poduszki, które mimo wymiany są źle ustawione. Miałem tak w Corsie, po wymianie pompy wody. Przed oddaniem do mechaników nic nie wibrowało, po powrocie z warsztatu masakra. Zerknąłem na poduszkę od strony rozrządu a ona przesunięta względem śladu po poprzednim montażu prawie o 5 mm. Poprawiłem i było ciut lepiej ale już nie tak jak wcześniej.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez Rafek03 » 12 kwi 2019, o 15:44

kolego nalatane 205 tys
mechanik wymienił dwie poduszki i twierdzi że są ok i dobrze ustawione
na wciśniętym pedale do spodu wibracje nie występują
wraz ze wzrostem obrotów wibracje narastają
jeżeli chodzi o rodzaj wibracji to raczej takie mrowienie jak by pedał podpięty był pod napięcie ... strasznie irytujące :(
mam wymieniony układ wydechowy i zastanawiam się czy jeżeli został źle założony może się przenosić na pedał sprzęgła
biegi wchodzą raczej dobrze jedynie jak zimno jest ciężko wchodzi 2 zanim się nagrzeje
Rafek03
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 16:27
Lokalizacja: Rzeszów
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wibracje na półsprzęgle

Postprzez deodekabokat » 24 kwi 2019, o 14:59

Aterki generalnie mają drgawki przy ruszaniu i dziobaka przy chamowaniu silnikiem. winne tu są luźne mechanizmy różnicowe i luzy na półosiach co jest przeważnie zaniedbywane przez mechaników. Poduszki nie załatwiają sprawy. Zobacz jaki masz luz na przegubach wewnętrznych na półosiach. Ja tak swoją Aśkę G wyleczyłem. I chyba Aśkę H też będę tak leczył. Prewaznie przyczyny są takie
1) Poduszka pod skrzynią biegów ta środkowa z tyłu przy grodzi (ta która odpowiada za skręcanie się silnika podczas ruszania)
2) Fioletowy docisk sprzęgła i lub zamach (wiadomo o co chodzi)
3) Przeguby półosi (luzy promieniowe)
4) Luzy lożysk skrzyni i lub mechanizmu różnicowego dotyczy to skrzyń F13 i F17 (innych nie znam).
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u