Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kontrolka check engine i kody błedów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Kontrolka check engine i kody błedów

Postprzez Divian » 9 mar 2012, o 22:25

Witam Astrofanów :)
Postanowiłem podzielić się przygodą z moją Astrą - może komuś coś się kiedyś przyda.

Posiadam Astre III 1.4 2004r. Przebieg ok 170 tys.
Posiadam również Corse B 1.4
Oba pojazdy zatankowałem na stacji BP. Generalnie po drodze do pracy mam inną stacje, z której korzystałem ale nie chciało mi się pewnego dnia jechać i postanowiłem zrobić małą odmianę. Po 2 dniach w obu zaświeciły się kontrolki check engine. Corse naprawiłem sam - mam już ją opanowaną ;) Natomiast z Astrą było więcej problemów i tu się skupiłem na błędach: P1405 - zawór EGR, P0340 - czujnik wałka rozrządu, P0100 przepływomierz. Posiadam wtyk OBDII - sam skasowałem błędy. Pomogło. Po kilku dniach to samo działo się w corsie - zawór egr. Poszukałem w internecie, popytałem mechaników i zgodzili się, że coś mogło być z paliwem. Jeden samochód ok ale żeby 2 miały te same objawy i błędy. Dziwna praca silnika, brak mocy. Jak wspomniałem corsa naprawion w 1 dzien wyczyszczony egr i krokowiec.
Po kilku dniach w Astrze ponownie pojawiły się ww. błedy i OBD II nie dało rady. Wymieniłem egr i przepływomierz. Znajomy mechanik wyczyscił czujnik wałka rozrządu, a następnie kasowanie błedów i.... nadal nic :( Zdesperowany, zmęczony i bezradny udałem się do ASO. (byłem nastawiony negatywnie do tego serwisu) Na samochód zostawiłem do diagnozy elektryka a sam udałem się do pracy. Po 2 godz. telefon. Pan poinformował mnie, że EGR i przepływomierz działa poprawnie, natomiast czujnik wałka rozrządu do wymiany i zapytał (choc nie wspominałem o tym) ze nalezy sprawdzic rozrząd bo ktoś przy nim majstrował. Potwierdziłem ze jakiś czas temu rozrząd był wymieniany. Jak się okazało tani a niby już od lat sprawdzony mechanik dał ciała. Uszkodził czujnik włka rozrządu i należało wyregulować rozrząd. Dodatkowo odtłuszczanie i kasowanie błedów. Samochód odebrałem i byłem lżejszy o kilka stówek. Gdy wsiadłem zaskoczyło mnie że autko lśniło na zewnątrz i wewnątrz :) A ryk silnika - niezapomniany. Moc równa, praca, równe spalanie. Silnik już nie szarpie :)

To tyle. Może coś to pomogło jeśli ktoś miał podobne błedy.

P.S.
Podczas wymiany odradzam częsci zamienne. Lepsze są używane ale oryginalne - sam sprawdziłem to ;)
Divian
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 21:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Kontrolka check engine i kody błedów

Postprzez borsuk » 10 mar 2012, o 10:54

A w jakim mieście to wspaniałe ASO się znajduje? ;)
borsuk
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 21:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Kontrolka check engine i kody błedów

Postprzez Divian » 10 mar 2012, o 12:08

Jest to Poznań. Nowy oddział Opla ul. Polska 112 :)
Divian
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 21:51
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron
stat4u