Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16XEP wada fabryczna

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP wada fabryczna

Postprzez frost201 » 20 lis 2011, o 11:24

Jestem posiadaczem Astry H 2004/2005 z silnikiem Z16XEP i chciałbym się dowiedzieć więcej na temat tej akcji serwisowej :


"Niektóre samochody marki Opel Astra G i H z silnikiem Z16XEP mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.
Polski dystrybutor poinformował, że w niektórych egzemplarzach wymienionych modeli może dojść do wycieku oleju z czujnika ciśnienia oleju silnika na osłonę termiczną kolektora wydechowego, co może być przyczyną pożaru.
Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 628 pojazdów wyprodukowanych w latach 2003 - 2005 w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Polsce.
Akcja polega na sprawdzeniu i ewentualnej modyfikacji w układzie kontroli ciśnienia oleju silnika. "


Czy mogę podjechać do najbliższego serwisu Opla i oni mi sprawdzą to za darmo ? czy trzeba za to płacić ? dodam, że auto sprowadziłem z niemiec.

Proszę o pomoc w tej sprawie.
frost201
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 11:19
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP wada fabryczna

Postprzez admin » 20 lis 2011, o 18:47

Jak najbardziej wszytko jest za darmo, bo za naprawę płaci centrala GM.
Nie ma znaczenia, że samochód nie jest kupiony w Polsce - ważne, że jest kupiony na terenie UE.
Sprawdzenie, czy Twój samochód podlega akcji serwisowej polega na sprawdzeniu, czy nr VIN Twojego samochodu znajduje się na odpowiedniej liście w bazie danych.
Zadzwoń więc do najbliższego ASO albo napisz maila do GM Polska: polska@gm-customercare.com

Na stronie http://astra-3.pl/actions.php?id=4 (opis tej akcji) jest również lista numerów VIN ale dotyczy to tylko samochodów zakupionych w Polsce.
Dla samochodów sprowadzanych pozostaje sprawdzić tak jak pisałem wyżej.
Avatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 91
Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 13:50

Re: Z16XEP wada fabryczna

Postprzez frost201 » 20 lis 2011, o 20:32

dzięki wielkie za pomoc ;)
frost201
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 11:19
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u