Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

zimny silnik problemy z odpalaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez tuszok » 3 wrz 2014, o 08:27

Proponował bym jeszcze czyszczenie przepustnicy i EGRa. Jeśli problem nie ustąpi to kolejnym krokiem będzie podmiana lub wymiana czujnika położenia wału.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez Norman » 2 maja 2016, o 11:58

Witam na forum,

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Również mam problem z uruchomieniem samochodu po dłuższym postoju (przeważnie rano). Dzieje się to coraz częściej. Samochód zasilany LPG, niedawno wymieniona listwa wtryskowa, świece, filtry gazu, zrobiona korekta luzu zaworów, czyszczenie przepustnicy.
Tydzień temu gazownik odłączył mi przewód podciśnienia od parownika (foto), żeby sprawdzić czy ten nie przepuszcza gazu. Samochód odpalał przez trzy dni po czym sytuacja powtórzyła się - rano uruchomiłem silnik dopiero po pięciu minutach kręcenia. Pompę paliwa słychać za każdym razem. Kiedy już odpali, silnik pracuje wzorowo.
Tydzień temu byłem na diagnostyce komputerowej i nic nie wykazało. Jak na złość, akurat u mechanika usterka nie ujawniła się :-(. Wczoraj zatankowałem BP Ultimate 98 i przeciągnąłem go porządnie na benzynie przez 40 km, a dzisiaj rano problem wystąpił ponownie. Czy mimo wszystko może być to winą parownika? Trochę sporo potencjalnych przyczyn, żeby wymieniać części w ciemno...

Obrazek
Norman
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 maja 2016, o 11:40
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez STASD » 6 sie 2016, o 12:23

Norman czy usterka znaleziona ?
STASD
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sie 2016, o 12:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez Norman » 8 sie 2016, o 16:06

Norman
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 maja 2016, o 11:40
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez STASD » 8 sie 2016, o 19:56

Powiedz jeszcze czy po trudnym pierwszym odpaleniu rano jak zgasiles silnik kolejny raz odpalil latwiej czy dalej trzeba bylo dlugo krecic
STASD
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sie 2016, o 12:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron
stat4u