Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

zimny silnik problemy z odpalaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez jan42 » 27 sie 2014, o 15:15

Witam
Mam problem z moja Astra model H o mocy silnika 1,6 Z16XEP ecotec 105km. Jak jest zimny silnik mam problemy z odpalaniem zwłaszcza po nocy . Samochód jest garażowany ,wymieniałem w nim Akumulator ,cewkę zapłonowa ,świece , sprawdzony jest rozrząd , wymieniłem pompkę paliwa ,czujnik wału jest sprawdzony.
Nie mam już sił na ten samochód ani dobrego mechanika samochód co nie odpala to nie odpala proszę o pilną pomoc !!!.
jan42
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 14:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez tuszok » 27 sie 2014, o 21:57

A błędy silnika odczytane? W ciemno to można wszystko po kolei wymieniać i auto może nie odpalać.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez jan42 » 28 sie 2014, o 07:15

komputer nie wykazuje ,zadnych błędów niestety .
jan42
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 14:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez sparspar » 28 sie 2014, o 08:47

Rozumiem, ze rozrusznik kreci dobrze? Jezeli tak to wyglada mi to na powietrze w paliwie-zapowietrza sie po dluzszym postoju. Musisz kupic wezyk przezroczyst i wstawic go miedzy przewod paliwowy a listwe wtryskowa przy pomocy nypli i nakretki ze stozkiem...Tak wezyk bez problemu dorobisz w tubesie lub hydropresie o ile jesy u ciebie-kodztuje grosze
Musisz podjechac samochodem to sprawdza Ci jski masz gwint przy przewodzie paliwowym. A nastepnego dnia rano niech ktos odpala auto a ty bedziesz patrzyl czy ida pecherzyki powietrz
Do tego wezyka przezrpczystego proponuje Ci wstawic trojnik i wkrecic manometr bedziesz moglv obserwowac cisnienue...

A jak nie tu przyczyna, to moze lapac lewe powietrze ns ssavym, a na sam koniec sprawdzisz kompresje..
Zrob najpierw eksperyment z paliwem, sorry za bledy alr pisze z komorki
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez jan42 » 28 sie 2014, o 14:23

Dzięki za informacje sprawdzę . Ciśnienie w pompce wynosi 2,1
jan42
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 14:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez sparspar » 28 sie 2014, o 14:29

w tym aucie to ze 3 kilo powinno być, ale biore pod uwage bład pomiarowy manometru i tego kto mierzył te cisnienie :),
w sumie lepiej byłoby mieć zamontowany manometr i sprawdzac cisnienie podczas uruchamiania.....może coś z filtrem w baku stało sie lub przewodami , ale jak mechanik wymieniał pompe to pewnie zwrócił uwage co sie dzieje w baku

ps. w sumie to cisnienie nie ma tu znaczenia, najwazniejsze to aby sprawdzić czy nie ma powietrza w paliwie

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez jan42 » 29 sie 2014, o 08:18

Zrobiłem tak jak mowiłes wszystko jest ok. Ale dzieki za pomoc ;)
Jestem z okolic trojmiasta moze ktos zna jakis dobry warsztat samochodowy?
jan42
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 14:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez sparspar » 29 sie 2014, o 15:10

Szybki jesteś , tak szybko sprawdziłeś to podaj nam na przyszłość jaki jest gwint przy listwie do wtrysków....
A cewka wymieniona to tani zamiennik czy coś lepszego? Ja sprawdziłbym jeszcze kompresje... Jezeli tu bedzie wszystko w porzadku to poddaje sie, że nie nie mam więcej pomysłow i ....dalej to można sobie gdybać odnosnie sterownika i kolektora ssacego...jak nie to pozostaje tylko znalezienie mistrza od Opli w Trojmiesice- ja takiego dobrego nie znam

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez tuszok » 29 sie 2014, o 22:14

Dobra konkretnie ido rzeczy ;)
1.Pisząc, że auto nie odpala co przez to rozumiesz? wogóle nie odpala? odpala ale po dłuższym kręceniu? musisz wcisnąć pedał gazu, żeby odpalił czy co robisz bo rozumiem, że udaje się w końcu uruchomić silnik?
2.Jakiej firmy załołyłeś cewkę i świece?
3. Sprawdź jaką masz temperaturę silnika przed próbą uruchomienia, jeśli uruchomisz silnik jaka będzie po 2 minutach i do ilu stopni się nagrzeje po 10minutach normalnej jazdy.
4.Ile kilometrów przejechałeś od wymiany świec? Przed uruchomieniem wykręć wszystkie świece i napisz jak wyglądają: suche, mokre, wilgotne, zażużlone, zaolejone itp?
5.Sprawdź węzyki od podciśnienia czy któryś nie jest przetarty, pęknięty itp.
To by było na początek :) Jak podasz mi te wszystkie informację to postaram się pomóc.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: zimny silnik problemy z odpalaniem

Postprzez jan42 » 1 wrz 2014, o 20:21

Samochód odpala po 3-4 min. Cewka firmy Delphi świece NGK. Temp przed uruchomieniem ma 17C. Po 2 min to nie wiem, ale po 10 min jest pełne otwarcie termostatu. Wężyki są ok :) przejechałem 50 tys na świecach. Przed uruchomieniem świece są jasno brązowe.
jan42
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 14:38
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości

stat4u