Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zmiana silnikla

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Zmiana silnikla

Postprzez Jacek72 » 4 lip 2014, o 09:15

Użytkuję astra h 1.6 xer. Mam założoną instalację gazową. Tak się zastanawiam. W przypadku kiedy skończył by mi się ten silnik (bo gaz), czy dużym problemem byłoby założenie silnika z vectry c 1.8 16v..Tam zawory regulowane są hydrauliczne.
Silniki vecty na allegro są prawie o połowę tańsze od 1.6 xer z astry.
Może ktoś wie coś na ten temat, ktoś może coś takiego przerabiał.
Prosiłbym o wypowiedzi osób, które mają wiedzę w tym temacie....
Jacek72
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 18:44
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zmiana silnikla

Postprzez maciorex » 4 lip 2014, o 20:02

To ile już na gazie auto zrobilo, ze myslisz o wymianie silnika?;d Jak sie bedzie dbało to troche pojeździsz';p
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: Zmiana silnikla

Postprzez szmic » 4 lip 2014, o 21:45

Dziwne określenie jak silnik skończy się to tak jak przy zakupie samochodu trzeba byłoby liczyć się za każdym razem z wymianą silnika, jeżeli kolega ma na myśli 1.8 XER to niestety posiada on te same bolączki co 1.6 XER między innymi głównym problemem są koła zmiennych faz rozrządu, jedyny plus w mocy i nic więcej.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zmiana silnikla

Postprzez Jacek72 » 5 lip 2014, o 09:07

Na gazie mam przejechane ok. 20 tys.km. Nie chodzi mi o zmienne fazy rozrządu, tylko o luzy zaworowe .Jeżeli od gazu zawory się powypalają (co prawda mam lubryfikację), koszt naprawy tego wyniesie ponad 2 tys zł. I nadal będzie to xer jeżdżący na gazie.
Patrzyłem na allegro - silniki z vectry c (te 122 konne chyba) , a posiadają hydrauliczną regulację zaworów kosztują mniej niż naprawa xer i wydaje mi się że dużo lepiej zniosą na dłuższą metę gaz.
Kwestia czy duży problem byłby taki sinik zamontować ..
Jacek72
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 18:44
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zmiana silnikla

Postprzez szmic » 5 lip 2014, o 15:37

Największym problemem jest przy wymianie silnika sparowanie całej reszty CIM, immo itp., kumaty człowieczek z odpowiednim urządzeniem jest to wstanie ogarnąć.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zmiana silnikla

Postprzez sparspar » 8 lip 2014, o 18:59

....jezeli chodzi o pieniadze to na pewno zaoszczedzisz( jexzeli ten silnik jest o połowe tanszy jak mowisz) -albo tanszy bo to jakis klamot, mniejsza o to.
Po pierwsze jak juz sie zdecydujesz to sprawdz tylko sobie w specyfikacji przelozenia skrzyni biegow, problemu z jazda nie bedzie, ale załozmy , że teraz twoj samochod rozwija moment obrotowy 150 Nm a skrzynie biegów masz do 170 Nm a silnik 1.8 założmy, że rozwija 200 Nm...hmmm, ale mało kto na to patrzxy.

Po drugie zostawiłbym na razie sterownik-komputer w spokoju, skoro słupek silnika ten sam , koło zamachowe te same to i czujnik polozenia i jak i weze beda pasowac- wyrzucasz stary silnik wkładasz nowy od Vectry podłaczasz stare czujniki bez przepływki i odpalasz - tylko nie wiem czy wtyczka do przepustnicy bedzie taka sama -jak taka sama to odpalisz auto- chyba, że cos pominałem- ale to vjuż niech mnie jakis mechatronik poprawi, pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana silnikla

Postprzez Jacek72 » 8 lip 2014, o 19:14

Ok.....dzięki za informacje...
Jacek72
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 18:44
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zmiana silnikla

Postprzez brzeszczot » 28 cze 2016, o 23:28

Witam....
Mam podobny problem, jestem juz po remoncie i perspektywie kolejny. Czy udało sie przełożyć silnik, bo tez się zastanawiam co robić?
Pzdr...
brzeszczot
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2016, o 23:19
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

stat4u