Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H, 1.6 , 105 KM 2005, 2006 rok benzyna

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H, 1.6 , 105 KM 2005, 2006 rok benzyna

Postprzez mnajgut » 13 sty 2014, o 15:06

Witam,
jako, że jestem nowy na tym forum, przepraszam, jeśli piszę w złym dziale (mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :) )

Jestem na kupnie samochodu, no i właśnie wybór padł na Astre H, 1600 cm3 (ew 1700), 105 KM, 2005-2006 rok w benzynie

czytam od jakiegoś czasu różne fora samochodowe, i ile użytkowników, tyle opinii dot. tego samochodu.
może tu, na takim jakby "oficjalnym" forum tegoż autka, dowiem się więcej, co pozwoli mi na zakup tego cuda.

chce po prostu dowiedzieć się od osób, które mają z Astrą ciągły kontakt, czy nie sprawia problemów, czy nie łapie jej szybko rdza, jak z mocą, przyspieszeniem, spalaniem (choć to wiadomo, zależy od kierowcy trochę) i co jest najczęściej psutą się częścią, i czy jest warta ceny (ok. 20000 zł)

Mam nadzieję, że rozwiejecie wszystkie moje wątpliwości co do zakupu Astry H

serdecznie pozdrawiam, i czekam na szybką odpowiedź :)
mnajgut
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 14:48

Re: Astra H, 1.6 , 105 KM 2005, 2006 rok benzyna

Postprzez altexperte » 13 sty 2014, o 22:01

Cześć!

Powiem Ci tak : kupiłem miesiąc temu Astrę 3, 1600 z 2006tego.
Auto bardzo przyzwoite - wcześniej jeździłem Corsą z 94tego oraz VW Polo też podobnie starym.
Jeżeli coś denerwuje to instalacja elektryczna tylnych drzwi, która w razie uszkodzenie uniemożliwia zablokowanie ich. Do tego gdybym miał 2 raz brać to auto - wziąłbym mocniejszy silnik. 1.6 jest troche mułowate na 3ce i wogóle na obrotach poniżej 2tyś.
Auto trzyma się całkiem dobrze drogi, eksploatacja jest dość tania (wiem bo znajomy ma i ja też ostanio kupowałem kilka rzeczy bo jak to po zakupie - trzeba było parę rzeczy uzupełnić).
Spalanie: 9 litrów - jeżdżę po Łodzi.
Tyle z mojej strony - jeżeli padnie na Astrę to życzę Ci żeby auto posłużyło.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

stat4u