Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H gaśnie na postoju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H gaśnie na postoju

Postprzez mateusz486 » 25 lip 2018, o 18:15

Witam wszystkich forumowiczów. Na początku zaznaczę że mam dość słabą wiedzę na temat samochodów więc za wszelkie błędy przepraszam. Posiadam używany samochód Astrę H Twinport 1.6 105KM 77kW od 2016 roku rok produkcji 2005. Do tej pory wszystko było w miarę ok, samochód odpalał normalnie dość szybko na postoju i nic mu się nie działo podczas jazdy w mieście. Zdarzyło mu się zgasnąć raz czy dwa przy hamowaniu na światłach podczas dłuższego wyjazdu do innego miasta ale poza tym wszystko wyglądało normalnie. Na początku lipca tego roku pojechałem do Lublina i dopóki jechałem na trasie i po Lublinie dobre 2 godziny nic się z samochodem nie działo. Mam do Lublina około 150km i wtedy była wysoka temperatura na zewnątrz około 30 stopni. Po tych 2 godzinach samochód zaczął co chwilę gasnąć przy hamowaniu na światłach po wciśnięciu sprzęgła i hamulca. Raz zdarzyło mu się nie zareagować na przekręcenie kluczykiem ale poza tym kręcił trochę dłużej ale zawsze odpalił. Było to dość uciążliwe ale wtedy właśnie wracałem na wylotówkę do swojego miasta i po wyjechaniu poza światła i miasto samochód przestał gasnąć przy hamowaniu. Zatrzymałem się na stacji benzynowej w celu zatankowania i podczas wyjeżdżania ze stacji samochód znowu zgasł. Po drugim odpaleniu można było wyjechać. Od tamtej pory wizyty w Lublinie samochód podczas tylko jazdy w mieście ma różne humory. Raz potrafi zapalić normalnie, raz potrafi zgasnąć raz, dwa razy pod rząd i po drugim czy trzecim odpaleniu się uspokaja. W innej sytuacji samochód gaśnie bez przerwy po odpalaniu i trzeba mu przygazować przy wyjeździe z parkingu, samochód trochę poszarpie na jedynce i dwójce a potem podczas jazdy się uspokaja. I tak przy każdym wyjeździe z parkingu nie wiadomo na co się trafi niezależnie od pogody. Jest też sytuacja że samochód odpali, cofam lub wyjeżdżam przodem i też od razu zgaśnie i wtedy też szarpie dopóki nie wyjedzie się na drogę inaczej będzie gasł przy hamowaniu. Mechanik jak na razie przeczyścił EGR i wymienił świece poza tym EGR'em komputer nie pokazywał nic innego co by mogło to powodować więc ten się poddał we wtorek będę jechał do innego. I teraz pytania do was co może być tego przyczyną? Mechanik powiedział że raczej nic nie wskazuje na układ paliwowy jeśli już to układ zapłonowy. Wymiana EGR'u kosztowałaby 600zł czy to może być to? Czy mogło coś się przegrzać podczas tego wyjazdu do Lublina i teraz może powodować jakieś skoki temperatury, napięcia lub coś w teń deseń? Czy może to być związane z cewką zapłonową? Dodam jeszcze że podczas postoju gdy samochód nie gaśnie po jakimś czasie silnik tak jakby traci moc lekko wariuje obrotomierz na poziomie 800-600 i podczas gdy wskazówka zaczyna lecieć w dół tak jakby samochód miał zgasnąć ale podgazuje sobie sam na poziom około 1000 i potem wraca na 800 i robi się tak wtedy w kółko niezależnie czy jest na biegu jałowym czy na jedynce lub wstecznym. Czy sterownik silnika też może być przyczyną? Czekam na wasze odpowiedzi pozdrawiam
mateusz486
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 17:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez gamar2011 » 25 lip 2018, o 20:19

podłączenie pod komputer powinno dać jakąś odpowiedź
gamar2011
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 sty 2018, o 22:13
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez mateusz486 » 25 lip 2018, o 20:27

Samochód był sprawdzany kilka razy pod kątem błędów nie pokazywał nic innego poza EGR ale mechanik też nie daje pewności że wymiana EGR rozwiąże cały problem a nie chcę płacić 600 zł na darmo a potem dalej mieć ten sam problem
mateusz486
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 17:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez Wigo48 » 25 lip 2018, o 21:59

Zacznij od przeczyszczenia przepustnicy i przepływomierza. Koniecznie porządnie specjalnym płynem w areozolu. Jeśli to nie pomoże trzeba sprawdzić luz zaworowy. Jeśli nie pracuje jak traktor to nie cewka. Daj znać o wynikach.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez striker9 » 26 lip 2018, o 06:57

Jaki przebieg?
Miałem podobną sytuację i winne były szklanki na zaworach wydechowych. Oddaj komuś auto do pomiaru luzów zaworowych
striker9
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez mateusz486 » 26 lip 2018, o 11:55

aktualny przebieg 210400 km
mateusz486
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 17:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez mateusz486 » 26 lip 2018, o 16:10

Dzisiaj na przykład samochód gasł co najwyżej raz podczas deszczowej pogody i za drugim odpaleniem było ok. W następnym tygodniu dam znać co i jak. A dłuższe kręcenie przy zapalaniu też raczej jest powiązane z przepustnicą lub przepływomierzem lub luzami na zaworach? pozdrawiam
mateusz486
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 17:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez kamilion12 » 7 cze 2023, o 18:18

Czy autor postu mógłby podzielić się informacja jak uporał się z problemem lub ktoś mógłby mnie naprowadzić na rozwiazanie? Mam to samo i błagam o pomoc (Odma jest wymieniona, bo była dziurawa, EGR jest ok).
Ktokolwiek? Cokolwiek?
kamilion12
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 cze 2023, o 18:14
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H gaśnie na postoju

Postprzez mateusz486 » 6 sie 2023, o 23:39

kamilion12 napisał(a):Czy autor postu mógłby podzielić się informacja jak uporał się z problemem lub ktoś mógłby mnie naprowadzić na rozwiazanie? Mam to samo i błagam o pomoc (Odma jest wymieniona, bo była dziurawa, EGR jest ok).
Ktokolwiek? Cokolwiek?


witam w moim przypadku pomogła wymiana EGR w całości na nowy może u Pana jest jakiś problem w przepływomierzu układzie zapłonowym albo ze sterownikiem silnika? Pozdrawiam
mateusz486
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2018, o 17:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u