Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

falujace obroty benzyna 1.6

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez maciorex » 20 cze 2014, o 18:56

Witam. Problem tak jak w temacie. Na biegu jałowym slychac i widac na obrotomierzu jak faluja obroty. Samochód nie gasnie. Obojetnie czy silnik jest zimny czy cieply to te oborty faluja. Czy to cos powaznego? Czytalem troche o tym w dieslach, ale na forum tego problemu w benyzniakach nie spotkalem, prosze o opinie.
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez sparspar » 20 cze 2014, o 19:37

Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez maciorex » 22 cze 2014, o 16:45

No spoko. Czytalem o tym, ale podales mi tylko jedna z mozliwych usterek i akurat tą ktora najabrdziej bym chcial, ale są jeszcze inne przyczyny falujacych obrotów, slyszalem ze nawet od czujnika walu moze sie tak dziać, ale to chyba powinny bledy wyskakiwac wtedy.
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez sparspar » 22 cze 2014, o 17:09

ooooo tak..... , podałem Ci jedna z mozliwych przyczyn-tak uwazasz?, a gdybys dokładnie ,ze zrozumieniem przeczytał tresc na tych stronach to znalazłbys ze 4 przyczny!, .....ale nie mam pretensji do Ciebie, ze nie doczytałes-przeciez nie musisz znac sie na mechanice....
Nie tylko Ty słyszałes o czujniku, nie jeden słyszał o cewce a ktoś inny wspomi o przewodzie podcisnienia lub przetartych kablekach, ale to tez nie w tym rzecz. Najwazniejsze to abys napisał co dotychczas sprawdziłes a wtedy ja jak i inni koledzy z forum beda mogli podpowiedziec Ci co dalej....

ps. oby Ruscy wygrali :)
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez wegierka2 » 6 lip 2014, o 19:22

Hej,

U mnie od kliku miesięcy zapala się i gaśnie kontrolka emisji spalin, mechanik podejrzewał sondę. Od paru dni zaobserwowałam, że obroty falują na postoju w granicach 700-900, samochodem szarpie i dusi się jadąc pod górkę. Dodatkowo spod maski wydobywa się nienaturalny dźwięk, a silnik nie pracuje równo. Przy większych prędkościach (od trzeciego biegu) falowania nie ma, ale silnik nadal nie pracuje równo. Nie ma różnicy czy jest zimny czy rozgrzany. Po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd "wypadnie zapłony na cylindrze 2". Po wykręceniu świecy była ona brudna. Wymiana jej nie przyniosła żadnej poprawy. Mechanik sugeruje wymianę modułu cewki zapłonowej. Czy jest jeszcze coś co powinnam wziąć pod uwagę?
wegierka2
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 19:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez szmic » 6 lip 2014, o 19:28

Może warto zwrócić najpierw uwagę na przewody świec, a nie na cewkę, skoro auto pali to mało prawdopodobne.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez wegierka2 » 7 lip 2014, o 10:44

Wymieniłam cewkę i na razie objawy zniknęły
wegierka2
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 19:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez Mario1994 » 6 mar 2023, o 15:57

Pomocy , opel astra h 1,6 2004r falujące obroty , wymieniona cewka świece, przepływomierz sonda lambda przed katalizatorem i nadal to samo ? Pomoże ktoś może miał te same objawy naprawdę obroty delikatnie falują ale jest to denerwujące.
Mario1994
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2023, o 13:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez Wigo48 » 6 kwi 2023, o 16:09

Możliwe, że te wszystkie wymiany nie były konieczne. Zalecił bym sprawdzenie EGRa ew. wyczyścić , a koniecznie przeczyścić przepustnicę specjalnym środkiem. Błędów nie pokazuje?
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: falujace obroty benzyna 1.6

Postprzez Mario1994 » 6 kwi 2023, o 16:15

Błąd pokazuje check engin ale dlatego bo nie ma katalizatora i jest błąd ,Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości bariera1 , przepustnica była wymieniana tak samo i nadal jest to samo najgorzej jest z rana jak odpala jak jest zimno bo jak są ciepłe dni to tak delikatnie tylko falują
Mario1994
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2023, o 13:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u