Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wysokie obroty na biegi jałowym , na lpg normalnie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wysokie obroty na biegi jałowym , na lpg normalnie

Postprzez Mateusz11 » 28 sty 2023, o 12:08

Witam , od miesiąca mam problem z moją astrą 1.6 105km . Po odpaleniu auto zaczyna chodzić na 2/1.5 tyś obrotów , po rozgrzaniu silnika obroty spadają do 1 tyś .Czasami po dodaniu gazu zaczyna falować na obrotach . Po załączeniu lpg obroty spadają do 900 i wszystko chodzi normalnie . Podmieniałem już dwie przepustnice ,egr , kolektor dolotowy został sprawdzony , odma jest sprawna , był podłączany pod kompa i elektromechanik stwierdził że wszystkie paramenty podciśnienia ma porządku i żadnego lewego powietrza nie dostaje. Brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną i zastanawia mnie fakt ze po włączeniu lpg wszystko wraca do normy . Dodam jeszcze że poprzednio miałem problem z gaśnięciem silnika podczas jazdy i zostało to wyeliminowane przez wymianę Egr-u .(nie wiem czy to może mieć związek ) .
Mateusz11
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2023, o 11:52
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

stat4u