Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Postprzez jpaciorek » 20 wrz 2013, o 13:43

Witam serdecznie,

Od czasu do czasu zaświeca mi się pomarańczowa kontrolka układu kontroli emisji spalin. Zaświeca się różnie i po różnych okresach czasu gaśnie. Czasem świeci się tydzień i gaśnie, następnie dwa tygodnie się nie zaświeca i później znów się zaświeca na kilka dni. Kontrolka nie miga, jeśli już się zaświeci to świeci się stale przez jakiś czas. Poza tym nie ma żadnych negatywnych objawów (falowanie obrotów, utrata mocy, szarpanie itp.)

Przy podłączeniu do komputera pojawia się kod błędu: P0170, oznacza to więc, że błąd dotyczy silnika / układu napędowego, a dokładniej zasilania paliwem i powietrzem.

Znalazłem także na stronie astra-3.pl dokładny opis tego błędu:

P0170 Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Bank 1 Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Error (bank Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) B-016 Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) B-018 Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) B-022 Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim System Lean B-014 Silnik / napęd
P0170 Fuel Trim System Rich B-014 Silnik / napęd
P0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata Silnik / napęd
P0170 O2 Sensor Lean Exhaust B-013 Silnik / napęd
P0170 O2 Sensor Lean Exhaust B-015 Silnik / napęd
P0170 O2 Sensor Rich Exhaust B-013 Silnik / napęd
P0170 O2 Sensor Rich Exhaust B-015 Silnik / napęd

Moje pytania są następujące:

1. Czy pomarańczowa kontrolka układu kontroli emisji spalin zapala się na skutek błędu P0170 i jest ściśle z nim związana?
2. Jaką część należy wymienić aby rozwiązać problem? czy chodzi o sondę lambda (jeśli tak to którą) ?
3. Czy problem może się nasilić i skutkować jakąś poważniejszą awarią?
jpaciorek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 12:36
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Postprzez snopek » 27 lut 2014, o 19:29

Witam Serdecznie,

Pojawia mi się ten sam błąd i nie mam pojęcia jaką cześć wymienić bo jest to błąd ogólny czyli może to być wina przepływomierza, nieszczelności uszczelki pod zaworem ERG, odpowietrzników baku lub samej sondy lambda tej pierwszej przy kolektorze. Jeśli już rozwiązałeś ten problem to proszę powiedz mi co w twoim przypadku pomogło.
snopek
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 19:18
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Postprzez jpaciorek » 17 mar 2014, o 22:07

Witam,

Dzisiaj byłem na diagnostyce, wszystko wskazuje na to, że jest to sonda lambda - pierwsza przed katalizatorem. Na podstawie charakterystyki jej pracy, z obserwacji wykresu stwierdzono, że sonda nie pracuje (nic nie rysuje na wykresie). Z tego co mówił elektryk to powinny być skoki 0-1 V, a ona na wykresie praktycznie cały czas idzie równo z niewielkimi skokami raz na jakiś czas. Dlatego komputer wykazuje błąd "mieszanka za uboga lub za bogata. Elektryk ewidentnie wskazuje na sondę.

Błąd został wykasowany, chwilę po wyjechaniu z serwisu kontrolka zapaliła się ponownie. Dla potwierdzenia podłączymy auto jeszcze raz do komutera, jeśli będzie to samo to wymieniam lambde bo chyba nie ma wyjścia.
jpaciorek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 12:36
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Postprzez snopek » 18 mar 2014, o 21:36

Ja już się pozbyłem bezobjawowego problemu w moim przypadku pomogła wymiana przepływomierza gdyż tamten był nie orginalny i mógł powodować zapalenie się lampki check engine koszt nowego przepływomierza to 580 zł plus do tego doszła diagnoza. Ogólnie pomogło od tamtego czasu nic już się nie wyświetla i oby tak zostało. Tak że nie koniecznie jest to wina sondy lambda bo też mi to sugerowano co prawda tamci tylko opierali się na błędzie a nie na diagnozie.
snopek
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 19:18
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Usterka układu kontroli emisji spalin! Błąd P0170

Postprzez snopek » 18 mar 2014, o 21:40

Acha byłbym zapomniał do zdiagnozowania tego była wymiana od innego samochodu dobrego przepływomierza i sprawdzanie parametrów na komputerze. Przy tamtym starym świrował a przy tym dobrym oczywiście działało wszystko prawidłowo.
snopek
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 19:18
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości

stat4u